Zamknij
REKLAMA

Więcborscy recytatorzy na scenie

13:05, 08.06.2021 | E.S
Skomentuj Więcborscy recytatorzy na scenie - fot. nadesłane przez MGOK Więcbork
REKLAMA

Dnia 15 maja 2021 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyły się eliminacje rejonowe  66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym udział wzięli uczestnicy powiatów: bydgoskiego, świeckiego, sępoleńskiego, nakielskiego i żnińskiego. Wykonawcy zaprezentowali się w dwóch turniejach: recytatorskim i poezji śpiewanej.

Jury obradowało w składzie:

  • Teresa Stępień- Nowicka- aktorka filmowa i teatralna. Obecnie aktorka Teatru W. Horzycy w Toruniu (przewodnicząca)
  • Ireneusz Maciejewski- reżyser, aktor, mim, performer, autor sztuk, adaptacji teatralnych oraz tekstów piosenek
  • Marta Wierzbiańska- wokalistka, animator kultury, kierownik Działu Artystycznego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Główny Towarzystwa  Kultury Teatralnej w Warszawie.

Na przestrzeni ponad pół wieku jego uczestnikami byli wybitni dzisiaj aktorzy tacy jak: Krzysztof Kolberger, Janusz Gajos, Marian Opania, Olgierd Łukaszewicz czy Marek Kondrat. Laureatem eliminacji rejonowych w Bydgoszczy została Wiktoria Borowiak, która prezentowała Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Wiktoria zaprezentowała dwa utwory: wiersz W. Szymborskiej „ Nic dwa razy się nie zdarza” oraz fragment prozy O. Tokarczuk „Szafa”. Wiktoria Borowiak razem z Oliwią Rejman, która również reprezentowała MGOK w Więcborku 13 kwietnia zostały laureatkami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Niestety Oliwia z przyczyn dla niej ważnych nie wzięła udziału w dalszym  etapie. W Sępólnie Krajeńskim zaprezentowała wiersz „Kasztan” T. Różewicza oraz fragment prozy „Dziennik Anny Frank”. Dla młodych recytatorów było to niewątpliwie duże wyróżnienie. Wiktorii Borowiak, tegorocznej maturzystce należą się słowa uznania oraz szczere gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów w pracy artystycznej związanej z teatrem. Dziewczęta od kilku lat uczestniczyły w zajęciach teatralnych w MGOK w Więcborku. Do konkursu zostały przygotowane przez Renatę Bloch.

Wiktoria Borowiak zajęła również III miejsce w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim “Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd” organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy.

Zainteresowanie tegoroczną edycją Konkursu, przeprowadzoną w formie online, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów i skłania do rozszerzenia w przyszłym roku zasięgu terytorialnego. W trzech kategoriach wiekowych udział wzięli uczestnicy z Bysławia, Łysomic, Aleksandrowa Kujawskiego, Lubiewa, Grudziądza, Inowrocławia, Nowej Wsi Wielkiej i oczywiście z Bydgoszczy. Poziom recytacji był bardzo wysoki, a różnice w punktacji wystąpień laureatów obejmowały zaledwie jeden, czasem dwa punkty. Dlatego też jury pod przewodnictwem doktora Marcina Kowalczyka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy postanowiło przyznać w niektórych kategoriach miejsca ex aequo. 

Wiktorii serdecznie gratulujemy!

MGOK Więcbork

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%