Zamknij
REKLAMA

Do posłuchania: Niebo nad jeziorem - debiutancki album Emilii Pawłowskiej

14:18, 12.06.2021 | E.S
Skomentuj Emilia Pawłowska - fot. Justyna Szczotka
REKLAMA

28 maja ukazał się debiutancki album Emilii Pawłowskiej NIEBO NAD JEZIOREM. Album promuje nowy singiel "W potrzasku" do którego powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

"W potrzasku" to utwór do słów poetki Aliny Rzepeckiej, w którym artystka staje twarzą w twarz ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i konfrontuje je z rzeczywistością.

 

 

O swoim albumie Emilia Pawłowska mówi:

fot. Justyna Szczotka

Album „Niebo nad jeziorem” to historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Ta płyta to 11 melodyjnych piosenek, dotykających doświadczeń każdego z nas, pełnych akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk, stając się współtwórcą albumu. Materiał muzyczny zawarty na płycie jest bardzo zróżnicowany. Wynika to z mojej fascynacji różnymi stylistykami. Chciałam, aby w muzyce była cała, możliwa paleta emocji, tym bardziej, że refleksje zawarte w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości.  Album „Niebo nad jeziorem”  to moje „aojde” ( „pieśń zwycięstwa” ),  tu i teraz.

Producentem i współkompozytorem zarówno singla, jak i całej płyty „Niebo nad jeziorem” jest Adam Lemańczyk - ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny. Aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej, jak i jazzowej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z: zespołem Bibobit, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Iwaneczko, Krzysztofem Herdzinem, Tadeuszem Seibertem, big bandem ElJazz Big Band i wielu innymi artystami.

Adam Lemańczyk tak mówi o pracy nad płytą „Niebo nad jeziorem”:

Współtworzenie muzyki, jak sama nazwa wskazuje, jest wynikiem i wspólnym mianownikiem pracy i poszukiwań, w tym przypadku dwojga ludzi. Bazując na tekście poetyckim oraz melodii miałem dosyć jasno wyznaczone zadanie. Samo odczytanie intencji autora tekstu czy melodii to już jest zupełnie inna, indywidualna sprawa. Czułem, że ta muzyka nie może być zbyt jednolita stylistycznie, jednocześnie oczekiwaną różnorodność chciałem w sprytny sposób okiełznać. Poszukiwania złotego środka zachęciły mnie do wykorzystania środków produkcyjnych (programowanie, sample) i różnorodnych instrumentów akustycznych (klarnet basowy, saksofony, trąbka, banjo itp.), przy jednoczesnym nacisku na szlachetne i naturalne brzmienie instrumentów akustycznych. Co za tym idzie, chciałbym uniknąć określania i szufladkowania samego stylu. Na pewno usłyszymy wiele wpływów muzyki rozrywkowej, jazzowej, bossa novy czy nawet etnicznej. Istotą jest tekst oraz to, w jaki sposób jest on niesiony na skrzydłach melodii. A na to zagadnienie każdy słuchacz ma własną, słuszną odpowiedź.

 

Wydawcą i dystrybutorem płyty jest wytwórnia SOLITON.

Link do serwisów streamingowych: https://id.ffm.to/niebonadjeziorem

Facebook: https://www.facebook.com/EmiliaPawlowskaMusic
Instagram: https://www.instagram.com/emiliapawlowskaofficial
Strona www: https://emiliapawlowska.pl/

Płytę patronatem medialnym objęły redakcje: Polskie Radio PiK, Muzykoholicy , Polska Płyta / Polska Muzyka i Era Jazzu.

 

Więcej informacji:

Mariusz Stasiak
Agencja IMAGE TEAM
Tel. 602 121 515
e-mail: [email protected]

 

Wydawca / dystrybutor:

SOLITON - Krzysztof Karwasz
e-mail: [email protected]
www.muzykacyfrowa.pl

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

!!

2 0

Brawo Emilia 02:07, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%