Zamknij

Spotkanie z rzecznikiem programu "Niepodległa"

17:59, 14.02.2018 | Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Spotkanie z rzecznikiem programu "Niepodległa" - fot. UW Bydgoszcz

W urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z województwa z rzecznikiem prasowym Biura Programu "Niepodległa" Kamilem Wnukiem.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z całego regionu. Podczas spotkania zostały przedstawione informacje o naborze wniosków na rok 2018 w ramach rządowego Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2021.

- Poczuwamy się w obowiązku, aby pełnić rolę pośrednika pomiędzy rządem, pomiędzy Biurem Programu Niepodległa i państwem – ludźmi kultury, samorządowcami.  Chcemy, aby te uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę przebiegały w sposób godny, atrakcyjny, ale przede wszystkim, żeby skupiały jak najszersze grono uczestników – mówił Jarosław Jakubowski, koordynator programu "Niepodległa" z ramienia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, czyli zaproszenie do wspólnego świętowania i zbudowanie tej wspólnoty wśród mieszkańców, również małych miejscowości.

Chodzi o to, żebyśmy wszyscy razem mogli świętować nie tylko 11 listopada, ale każdego dnia, kiedy dla danej społeczności lokalnej wybrana data jest ważna i miała znaczenie przy odbudowie państwa Polskiego, przy odzyskiwaniu niepodległości– podkreślał Kamil Wnuk, rzecznik prasowy programu "Niepodległa".

W spełnieniu tych celów mają pomóc dwa programy dotacyjne na realizację projektów związanych z obchodami w społecznościach lokalnych, na poziomie gmin, powiatów i województw. We wszystkich projektach szczególny nacisk zostanie położony na dotarcie do ludzi młodych oraz na realizowanie zadań w różnych formach współpracy.

Informacje o Programie Wieloletnim "Niepodległa"

(Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy)
REKLAMA

Komentarze (1)

samo-rząd-nasamo-rząd-na

0 0

a nasi byli czy jak zawsze zaspali ??? 08:46, 20.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone