Zamknij
REKLAMA

V jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych i I Rocznica Otwarcia Muzeum PRL-u

19:19, 01.05.2019 | Andrzej Ossowski
REKLAMA
Skomentuj
V jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych i I Rocznica Otwarcia Muzeum PRL-u - fot. Andrzej Ossowski

Tegoroczny zlot zgromadził liczną reprezentację wielu marek i modeli samochodów i motocykli. 

Moją uwagę zwróciły szczególnie modele, które nie tak często można dziś spotkać. Należał do nich na pewno model Nectar produkowany na przełomie lat 50-60 tych przez NSU/Fiat, nie znalazłem nawet informacji, czy była to wspólna konstrukcja NSU i Fiata i czy była produkowana przez jakieś konsorcjum tych dwóch firm, czy przez każdą osobno. 

Z zasługujących na uwagę modeli produkowanych w Europie był jeszcze Renault 4 TL, Fiat 600 Multipla, Skoda, Opel Kadet, Volkswageny, Mercedesy i wiele innych. Nie zabrakło szerokiej  reprezentacji Fiatów 126 p, oryginalnych i z najróżniejszymi przeróbkami, Warszawy, Syrenki (w tym Cabrio), pożarniczego Jelcza, Honkerów itd. 

Wśród motocykli na uwagę zasługiwała IFA, Simson i Java z bocznym wózkiem i NSU. 

Moją uwagę najbardziej zwróciły legendy amerykańskiej motoryzacji, wśród których był Viper RT110, Buick Riviera i znany z wielu filmów Plymouth kalifornijskiej Policji.

Spoza motoryzacyjnych atrakcji największą był przyjazd Mariana Koniuszko (Marcel Szytenchelm – polski aktor, reżyser i animator kultury), który zajechał Żukiem Spółdzielni Pracy im. Borów Tucholskich znanym z serialu „Zmiennicy”.

(Andrzej Ossowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone