Zamknij
REKLAMA

Mamy to! Staże zawodowe w Portugalii dla uczniów CKZiU w Więcborku

12:04, 05.06.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Mamy to! Staże zawodowe w Portugalii dla uczniów CKZiU w Więcborku

"Nasz Euro-start" to nazwa kolejnego projektu w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+, który został przygotowany przez nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku  i w wyniku postępowania konkursowego został oceniony pozytywnie.  Szkolnym koordynatorem projektu jest Anna Gumińska – Bejfus.

W projekcie wezmą udział dwie 20-osobowe grupy uczniów obecnych klas pierwszych kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik informatyk i technik logistyk. Młodzież odbędzie swoje staże zawodowe w Portugalii w Lizbonie  (grupa pierwsza: maj 2020 r., grupa druga: październik 2020 r.). Jesteśmy szczęśliwi,  że kolejni uczniowie zdobędą umiejętności branżowe, podniosą kompetencje zawodowe i językowe,  zaznajomią  się z  nowymi technologiami, a dzięki udziałowi  w programie kulturowym poszerzą  wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o Portugalii, zwiększą świadomość międzykulturową, umocnią poczucie tożsamości narodowej oraz wykształcą postawę otwartości i tolerancji wobec innych kultur i religii. Całkowita kwota dofinansowania wynosi  99 144,00 euro. Naszym partnerem w projekcie jest portugalska organizacja CASA DA EDUCAÇÃO, która posiada duże doświadczenia w realizacji programów edukacyjnych. Funkcjonując od 2012 roku instytucja nawiązała bardzo dobre relacje i utworzyła partnerstwo z najlepszymi lokalnymi organizacjami, szkołami, centrami kształcenia zawodowego, przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi i prywatnymi. 

Zespół ds projektów CKZiU Więcbork

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

dumnadumna

2 0

Jestem absolwentką tej szkoły i z dumą spoglądam na to jak cudownie się rozwija. Gratulacje dla całej kadry która ciężko pracuje nad edukacją naszej młodzieży!! 12:32, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone