Zamknij

Zapraszamy na Dni Człuchowa

19:30, 12.06.2019 | źródło: UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Zapraszamy na Dni Człuchowa

Cleo i Mesajah wystąpią podczas tegorocznych Dni Człuchowa. Święto miasta rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 14 czerwca. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Pierwszym akcentem uroczystości będzie otwarcie na zamku  wystawy „30 Lat Wolnej Polski”, która tematyką nawiązuje do przypadającej na początku czerwca rocznicy wyborów czerwcowych 1989 r., przygotowanej we współpracy z Zespołem Szkół Społecznych im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

Impreza główna wystartuje o godzinie 17.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Rozpocznie ją turniej piłkarski oraz cykl zabaw sportowych przygotowanych przez Miejski Klub Sportowy Piast U57. Wieczorem w tym samym miejscu odbędzie się koncert gwiazd tegorocznych Dni Człuchowa. Poprzedzą go występy lokalnych artystów oraz dzieci z człuchowskich przedszkoli i szkół. Będą też pokazy umiejętności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Miejskiego Domu Kultury. Wieczorem na scenie pojawią się Mesajah oraz Cleo.

- Oprócz koncertu głównego, będzie też sporo innych wydarzeń, między innymi regaty żeglarskie i spartakiada sportowa – zapowiada Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Do odwiedzenia swoich wystaw zapraszają także Muzeum Regionalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie.  

W sobotę (15.06) o godzinie 9.00 na terenie przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej rozpocznie się I Powiatowa Spartakiada Honorowych Dawców Krwi. Natomiast o 11.00 startuję na jez. Rychnowskim regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza Czuchowa organizowane przez Klub Żeglarski VI-KING. O 15.00 spod MDK rusza rajd pieszy Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej. Niedziela to dugi dzień regat o Puchar Burmistrza, początek rywalizacji o godz. 10.00.

Patronem wydarzenia jest Burmistrz Miasta Człuchowa.

(źródło: UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone