Zamknij
REKLAMA

Europejskie Dni Dziedzictwa

17:48, 04.09.2019 | UM Sępólno Krajeńskie
Skomentuj
Europejskie Dni Dziedzictwa
REKLAMA

Już w najbliższy piątek (6.09) w gminie Sępólno Krajeńskie startują Europejskie Dni Dziedzictwa. To cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych w różnych miejscach. Tegoroczne dni dziedzictwa odbywają się pod hasłem „Polski Splot”.
 
Wszystkie wydarzenia zainauguruje „Pajęczy Splot” – to miejska instalacja prezentująca korzyści Gminy Sępólno Krajeńskie z tytułu otrzymanych dotacji unijnych. W tym roku minęło 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Instalacja zostanie zaprezentowania w piątek – 6 września o godzinie 11.00 w strefie relaksu przy Centrum Kultury i Sztuki.
 
W sobotę (7.09) zapraszamy do Włościborza, Teklanowa i Lutówka. Tam zorganizowane będą kolejno: warsztaty kulinarne, europejski wieczór taneczny oraz wystawy plakatów i kołowrotków.

W niedzielę (8.09) w Wilkowie odbędą się warsztaty szydełkowania.
 
Kolejne imprezy zaplanowano na 14 i 15 września. „Wydarzenia będą odbywały się na terenie całej gminy. Prawie każda świetlica i Wiejskie Ośrodki Kultury przygotowały wydarzenia tematycznie nawiązujące do hasła głównego tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa” – mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
 
W programie oprócz warsztatów i wystaw są także koncerty. Jednym z nich będzie doroczna Biesiada po Lutowsku. Odbędzie się ona w sobotę 14 września w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie. Początek – godzina 16.00. Tego samego dnia w Iłowie zainaugurowana zostanie także wystawa „U podnóża folk drabiny”. To historia tkactwa przedstawiona w wyjątkowo ciekawy sposób.
 
W niedzielę 15 września zapraszamy natomiast do Wałdowa. Tam o godzinie 15.00 rozpocznie się Jarmark Świętego Mateusza. W programie między innymi wystawa prac krajeńskich koronczarek. W Wysokiej Krajeńskiej odbędą się natomiast warsztaty tkackie. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz