Zamknij
REKLAMA

Mała książka - Wielki Człowiek

12:10, 30.09.2019 | E.S
Skomentuj
REKLAMA

W Sępólnie Krajeńskim każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat może otrzymać wyprawkę czytelniczą. Upominki takie rozdaje miejscowa Biblioteka Publiczna. Warunek jest jeden. Dziecko musi przyjść do biblioteki wraz z rodzicem i założyć w niej kartę czytelniczą.

Akcja ma zachęcać do częstego sięgania po książkę już od najmłodszych lat. Każdy przedszkolak, który po raz pierwszy odwiedzi sępoleńską bibliotekę otrzyma w prezencie swoją pierwszą książkę. Są to specjalnie wybrane pozycje, odpowiednie do wieku małego czytelnika.

- Książka jest bardzo ładna, ilustrowana. Oprócz tego upominek czytelniczy otrzyma także rodzic. – mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Każdy mały czytelnik odwiedzając później bibliotekę przynajmniej raz w miesiącu otrzymywać będzie specjalne naklejki. Po zebraniu kompletu, aktywny czytelniczo przedszkolak dostanie specjalny dyplom.

- Chcemy w ten sposób także namawiać do odwiedzania bibliotek, które już nie tylko ograniczają się do wypożyczania książek, ale stają się często centrami kultury w danych miejscowościach. – dodaje Kędzierska.

Podobna akcja była prowadzona w Sępólnie Krajeńskim również w ubiegłym roku. Wówczas wyprawki odebrało 60 dzieci, przy czym ówczesna akcja była organizowana tylko dla maluchów w wieku 3 lat. W tym roku do bibliotek zapraszane są dzieci 3,4,5 i 6 letnie, które swoich wyprawek jeszcze nie odebrały.

Program jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kraju koordynuje go Instytut Książki i Czytelnictwa. Podobna akcja odbywa się w 5200 bibliotekach w całej Polsce.

źródło: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz