Zamknij
REKLAMA

Znamy wyniki XXV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej MIM-2019

22:54, 01.11.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Znamy wyniki XXV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej MIM-2019 - fot. MKOK Kamień Krajeński

29 i 30 października 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”. W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów, w których łącznie na scenie prezentowało się 120 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.

Jury w składzie Barbara Sobotka – kierownik działu teatralnego przy KPCK w Bydgoszczy, Wioleta Górska-Nowik – instruktor teatralny przy KPCK w Bydgoszczy, Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Krajeńskim oraz Ireneusz Bona – Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim postanowiło przyznać następujące nagrody:

W  kategorii teatrów lalkowych:

I miejsce
Teatr „ŁAPY” z MGOK w Kamieniu Kraj.  
za spektakl „Skarpety rakiety” 
w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

II miejsce
Teatr „GRABA” z MGOK w Kamieniu Kraj. 
za spektakl „Bajka Samograjka” 
w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

W kategorii teatrów żywego planu:

I miejsce 
Teatr „FART” z WDK w Dąbrówce
za spektakl „Zielony wędrowiec”
w reżyserii Ewy Wiese

ex aequo

I miejsce
Teatr „KACZUCHY” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
za spektakl „Królewna Śnieżka”
w reżyserii Eweliny Wolszlegier i Wiesławy Szyszki

II miejsce
Teatr „DZIEWIĄTKA” z WDK w Płociczu
za spektakl „Czerwony kapturek”
w reżyserii Bożeny Lewandowskiej

III miejsce
Teatr „SZOK” z ZSP w Kamieniu 
za spektakl „Mały Książę”
w reżyserii Bożeny Zabrockiej

wyróżnienia:

dla teatru „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu za spektakl „101 dalmatyńczyków” w reżyserii Barbary Brewka 

dla teatru „WIG-WAM” z DPS w Kamieniu za spektakl „Panama- kraj naszych marzeń” w reżyserii Marty Binger
      
dla Teatru „WIOSNA” ze świetlicy wiejskiej w Orzełku za spektakl „ Calineczka” w reżyserii Pauliny Brewka

Nagroda za scenariusz  
bajki „Królewna Śnieżka” dla P. Iwony Hajdasz

Nagroda za reżyserię
bajki „Skarpety rakiety” dla P. Aleksandry Szmaglińskiej

Nagroda dla najlepszej aktorki MIM-2019 
trafia do rąk EWELINY TRZECIŃSKIEJ za monodram „Zakochana” 

Nagrody aktorskie otrzymują: 

z Teatry Lalek „Graba” z MGOK Kamień 
- Agata Cyborowska za rolę Witaminki 
- Aniela Kałaczyńska za role Chipsowego Potworka 

z Teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Maciej Krzyżanowski za rolę Krasnala 
- Oskar Gabrych za rolę Księcia  

z Teatru „Wiosna” ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
- Wiktoria Foleżyńska za rolę Calineczki

z Teatru „Szok” z ZSP w Kamieniu
- Julia Stryszyk za rolę Lisa

z Teatru „Wig-Wam” z DPS dla Dzieci w Kamieniu
- Oliwia Błońska za rolę Misia
- Mariusz Łubecki za rolę Lisa

z Teatru „Dziewiątka” z WDK w Płociczu
- Zuzanna Blejder za rolę Czerwonego Kapturka
- Wiktoria Chylewska za rolę Mamy i Babci

z Teatru „ Fart” z WDK w Dąbrówce
- Maria Adamczyk za rolę Szarusi Zielonej
- Nikola Olejnik za rolę Zielony Wędrowiec
- Klaudia Trzcińska za rolę Strażnik Szary

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone