Zamknij

sobota, 01.06, godz. 19:30

Bydgoszcz

Bilety: 60

Złóż rezerwację - kup bilet onlineod 60

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert plenerowy w ramach 13. edycji bydgoskiego festiwalu Drums Fusion. 1 czerwca 2019r. na terenie Wyspy Młyńskiej wystąpią dla Państwa artyści  znani z występów na światowych scenach - Omara Portuondo - głos Buena Vista Social Club, oraz Richard Bona w towarzystwie grupy Mandekan Cubano. UWAGA!!! Koncert odbędzie sie na Wyspie Młyńskiej!
OMARA PORTUONDO - LAST KISS from the Buena Vista Social ClubOmara Portuondo, pierwsza dama oraz głos Buena Vista Social Club wystąpi na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej ze swoim projektem o nazwie Omara Es Cuba - The Last Kiss. Artystka określana jako "najpopularniejszy kubański żeński głos wszechczasów" według Billboardu przenosi publikę w czasie i miejscu podczas swoich występów na żywo, które porównywane były klasą do takich legend jak Billie Holiday, czy Edith Piaf, jednak nasączone są kubańską esencją. Omara występuje na estradzie nieprzerwanie od momentu gdy skończyła 15 lat, co daje ponad 70 lat muzycznego doświadczenia. Swoją pierwszą płytę nagrała jeszcze przed rewolucją, gdzie śpiewała po hiszpańsku między innymi zawrotne aranżacje amerykańskich standardów, jak tytularny  "Old Black Magic". Wieść o rewolucji w 1959 roku dotarła do Omary podczas koncertów w USA. I choć wielu jej muzyków, w tym także siostra, zdecydowało się pozostać w Ameryce, Omara wróciła na Kubę. Jej głos towarzyszyć miał potem całemu pokoleniu dorastającemu w trudnym, zamkniętym świecie Castro i Guevary. 
RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO (Kamerun) Richard Bona jest kameruńskim artystą, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej. Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente,  Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group. Najnowszy album "Heritage" kameruńskiego basisty i jego składu Mandekan Cubano to próba sprawdzenia jak blisko jest z kubańskich skojarzeń do muzycznych afro-tradycji. Tym razem "afrykański Sting" - Richard Bona - zmierzył się z roztańczonymi rytmami prosto z Kuby, by wraz z charakterystycznymi brzmieniami przenieść się w rejony, które dotąd były inspiracją jego poprzednich nagrań. Materiał jest pierwszym afro-kubańskim projektem artysty. Muzycy Mandekan Cubano wnoszą tu dźwięki nasycone tanecznym rytmem, podczas gdy Richard Bona korzysta z pełnej palety swojego artystycznego warsztatu, na który składają się lata współpracy z artystami jazzowymi i eksperymentów z muzyką funkową. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy młodych entuzjastów muzyki do 12. roku życia za darmo (pod opieką rodzica).  Bilety nienumerowane:Do 1 czerwca w cenie: 60zł (II sektor), 90zł (I sektor), 130zł (amfiteatr - siedzące)
Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.
01.06.2019 r., godz. 19:30Bramki otwarte od godz. 18:00 Wyspa Młyńska, ul. Mennica 10, 85-112 BydgoszczRytmy Świata - Festiwal Drums Fusion 2019 Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl


niedziela20 października

poniedziałek21 października

piątek25 października

sobota26 października

poniedziałek28 października

środa30 października

czwartek7 listopada

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

sobota23 listopada

sobota30 listopada

czwartek5 grudnia

niedziela8 grudnia

czwartek12 grudnia
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone