Zamknij

sobota, 31.08, godz. 13:15

Szaradowo

Spędźmy razem ostatni dzień sierpnia! W tym roku 31 sierpnia Szaradowo będzie gospodarzem Dożynek Gminnych.

Dożynki to uhonorowanie całorocznej, ciężkiej i wytrwałej pracy rolników. To także okazja do wspólnego spotkania i integracji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich. Organizatorami imprezy dożynkowej są: Burmistrz Szubina oraz cztery sołectwa: Szaradowo, Zalesie, Słonawy i Pińsko.

Korowód dożynkowy wyruszy o godz. 13:15 (zbiórka przy skrzyżowaniu w Szaradowie koło przystanku PKS). Kolorowy pochód poprowadzi zespół wokalny Kołaczowianki. Imprezę tradycyjnie rozpoczniemy od uroczystej mszy świętej, którą poprowadzi Ks. Paweł Kowalski z Parafii p.w. Św. Mikołaja Bp. w Szaradowie.

Po części oficjalnej czas na występy artystyczne. Na początek zaśpiewa Jagoda Buksa z Zalesia, o godz. 15:15 na scenie kabaretowy repertuar zaprezentują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chomętowa. Następnie zagra Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Nakło nad Notecią. O godz. 16:00 roztańczymy się w rytmach zumby z Pawłem Milhausenem. Następnie ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych konkursów dożynkowych na: najładniejszy wieniec dożynkowy, najładniejszą ozdobę oraz na najciekawsze stoisko. O godz. 17:00 wystąpi zespół muzyczny Ingenium pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej.

Punktem kulminacyjnym będzie koncert zespołu Szalone Gitary – bigbitowcy, którzy zagrają przeboje Czerwonych Gitar i grupy The Beatles. 

Po godz.19:30 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ-em Radkiem.

Organizatorzy zadbali też o bezpłatne atrakcje dla najmłodszych, do dyspozycji dzieci będą dmuchańce, zaplatane warkoczyki czy zmywalne tatuaże. 

Poniżej prezentujemy sylwetki starostów dożynkowych:

Dariusz Suplicki ze Słonaw wraz z żoną prowadzi 40 ha gospodarstwo od 1993 r. Głównie uprawiają kukurydzę i użytki zielone, hodują również bydło mleczne.

Agnieszka Konowalska w Szaradowie mieszka od 19 lat. Wraz z mężem prowadzi 80 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Wraz z Mężem mają troje dzieci. Jak mówi, rodzina to ich największy sukces. Osobiście interesuję się rękodziełem oraz florystyką.


niedziela20 października

poniedziałek21 października

piątek25 października

sobota26 października

poniedziałek28 października

środa30 października

czwartek7 listopada

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

sobota23 listopada

sobota30 listopada

czwartek5 grudnia

niedziela8 grudnia

czwartek12 grudnia
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone