Zamknij

sobota, 31.08, godz. 13:15

Od 31.08.2019 do 31.08.2019

Szaradowo

Spędźmy razem ostatni dzień sierpnia! W tym roku 31 sierpnia Szaradowo będzie gospodarzem Dożynek Gminnych.

Dożynki to uhonorowanie całorocznej, ciężkiej i wytrwałej pracy rolników. To także okazja do wspólnego spotkania i integracji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich. Organizatorami imprezy dożynkowej są: Burmistrz Szubina oraz cztery sołectwa: Szaradowo, Zalesie, Słonawy i Pińsko.

Korowód dożynkowy wyruszy o godz. 13:15 (zbiórka przy skrzyżowaniu w Szaradowie koło przystanku PKS). Kolorowy pochód poprowadzi zespół wokalny Kołaczowianki. Imprezę tradycyjnie rozpoczniemy od uroczystej mszy świętej, którą poprowadzi Ks. Paweł Kowalski z Parafii p.w. Św. Mikołaja Bp. w Szaradowie.

Po części oficjalnej czas na występy artystyczne. Na początek zaśpiewa Jagoda Buksa z Zalesia, o godz. 15:15 na scenie kabaretowy repertuar zaprezentują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chomętowa. Następnie zagra Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Nakło nad Notecią. O godz. 16:00 roztańczymy się w rytmach zumby z Pawłem Milhausenem. Następnie ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych konkursów dożynkowych na: najładniejszy wieniec dożynkowy, najładniejszą ozdobę oraz na najciekawsze stoisko. O godz. 17:00 wystąpi zespół muzyczny Ingenium pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej.

Punktem kulminacyjnym będzie koncert zespołu Szalone Gitary – bigbitowcy, którzy zagrają przeboje Czerwonych Gitar i grupy The Beatles. 

Po godz.19:30 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ-em Radkiem.

Organizatorzy zadbali też o bezpłatne atrakcje dla najmłodszych, do dyspozycji dzieci będą dmuchańce, zaplatane warkoczyki czy zmywalne tatuaże. 

Poniżej prezentujemy sylwetki starostów dożynkowych:

Dariusz Suplicki ze Słonaw wraz z żoną prowadzi 40 ha gospodarstwo od 1993 r. Głównie uprawiają kukurydzę i użytki zielone, hodują również bydło mleczne.

Agnieszka Konowalska w Szaradowie mieszka od 19 lat. Wraz z mężem prowadzi 80 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Wraz z Mężem mają troje dzieci. Jak mówi, rodzina to ich największy sukces. Osobiście interesuję się rękodziełem oraz florystyką.