Zamknij
REKLAMA

sobota, 26.10, godz. 19:02

Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach

KAMIL PIOTROWICZ SEKSTET NA X ZADUSZKACH JAZZOWYCH W SADKACH

Z radością przedstawiamy Państwu zespół, który wystąpi na X Zaduszkach w Sadkach. 
Jest to sekstet wybitnego młodego pianisty Kamila Piotrowicza. W skład sekstetu wchodzą same gwiazdy nowej fali polskiego jazzu, a są to:

  • Kuba Więcek / saksofon altowy
  • Piotr Chęcki / saksofon tenorowy oraz barytonowy
  • Emil Miszk / trąbka
  • Andrzej Święs / kontrabas
  • Krzysztof Szmańda / perkusja, wibrafon

Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach
26 października 2019
godz. 19:02


Organizatorzy:
Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach.
Partnerzy:
Gmina Sadki, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Restauracja Rarytas, SadkiREC

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Zespół nagrał dwa albumy - "Product Placement" (2018) oraz "Popular Music" (2016). Płyty zostały nominowane do nagrody "Fryderyk" Polskiej Akademii Fonograficznej jako najlepsze jazzowe albumy roku 2018 i 2016. Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi czy Komeda Jazz Festiwal w Słupsku. Muzyka zespołu oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera.

fot. PhotoSisiCecylia
 

Kamil Piotrowicz (ur. 07.08.1992) - pianista i kompozytor. Nominowany do nagrody "Fryderyk 2019 oraz "Fryderyk 2017" za autorskie albumy "Product Placement oraz "Popular Music" wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycje), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną "Pro Arte", "Młody Twórca Kultury" Miasta Gdańska czy nominację do "Pomorskiej Nadziei Artystycznej". Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, HAŁVAA. Koncertował w Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Polsce.
fot. Jakub Szpojda

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone