Zamknij
REKLAMA

czwartek, 10.10, godz. 17:00

MGOK Więcbork, ul. Pocztowa 2, sala Krajeńska

Bilety: wstęp wolny

 

ZBIGNIEW JASTROWSKI

Urodził się w 1948 r. w Bydgoszczy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy oraz wydziału sztuk pięknych UMK w Toruniu, w pracowni malarstwa prof. Bronisława Kierzkowskiego i prof. Barbary Steyer. Pedagog i artysta uprawiający malarstwo, rysunek i grafikę użytkową. Pracował w Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej w Więcborku, w Szkole Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy i w MDK nr 2 w Bydgoszczy. Od 1981 r. pracownik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, gdzie organizuje „Pałacowe Centrum Wyobraźni”. Autor kilku bydgoskich grantów oświatowych m.in.: ,”Galeria Pałac - Zintegrowana Edukacja Plastyczna”, „Młodzieżowa Galeria Pałac - Znaki Czasu”, „Sztuka Łagodzi Obyczaje - Stop Agresji”. Twórca Galerii Pałac, która funkcjonuje w rejestrze bydgoskich galerii. Autor i organizator Ogólnopolskiego Biennale Plakatu pt: „Plakat Młodych” oraz cyklicznych plenerów dla uzdolnionej plastycznie bydgoskiej młodzieży pt: „Wakacje z Paletą”.

Zbigniew Jastrowski jest autorem dwudziestu pięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych organizowanych w kraju oraz za granicą. Jego prace znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych m.in.: w Australii, USA, Francji, Niemczech. Jest współorganizatorem i uczestnikiem wielu plenerów, sympozjów, projektów i akcji artystyczno plastycznych w Polsce i Niemczech oraz upowszechnieniowych zajęć plastycznych w placówkach penitencjarnych i różnych instytucjach kulturalno-oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W latach 1991-2000 pełnił funkcję prezesa bydgoskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, w latach 1999-2002 był członkiem Rady Stowarzyszeń Plastycznych w Bydgoszczy, od 2004-2015 r. współzałożyciel i członek Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego.
...
Za swoje sukcesy w pracy artystycznej i pedagogicznej otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in.: Zasłużony działacz kultury, Złoty Medal za Długoletnią Służbę z rąk prezydenta L. Kaczyńskiego, Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, ,Odznaczenie Za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. 

 

JAMES HARRIES

  • Ten chłopak ma złoty głos – „Rolling Stone”
  • James Harries jest zadziwiający – „Sunday Express”
  • Zasługuje na Waszą uwagę! – „Daily Mirror”
  • To co robi ten Brytyjczyk jest surowe, pierwotne i wykwintne – „Observer Music”

Do Polski z Wielkiej Brytanii przyleci James Harries! Jeśli o nim nie słyszałeś, wiedz, że to nie nowa postać na muzycznej scenie. Ma na koncie sześć albumów, świetne recenzje w branżowej prasie i koncerty na całym świecie (grał m. in. w Izraelu, Chinach, Niemczech, Wietnamie, Holandii i na Słowacji). Krytycy porównują jego twórczość do takich artystów jak Ryan Adams, Damien Rice i Jeff Buckley. Jego muzyka to wypadkowa folku, alt country i bluesa. Utwory Jamesa gościły w szesnastu międzynarodowych filmach (także polskich)! Podczas polskiej trasy koncertowej promować będzie nowy album „Live in Bratislava”.