Zamknij
REKLAMA

czwartek, 10.10, godz. 17:00

MGOK Więcbork, ul. Pocztowa 2, sala Krajeńska

Bilety: wstęp wolny

 

ZBIGNIEW JASTROWSKI

Urodził się w 1948 r. w Bydgoszczy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy oraz wydziału sztuk pięknych UMK w Toruniu, w pracowni malarstwa prof. Bronisława Kierzkowskiego i prof. Barbary Steyer. Pedagog i artysta uprawiający malarstwo, rysunek i grafikę użytkową. Pracował w Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej w Więcborku, w Szkole Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy i w MDK nr 2 w Bydgoszczy. Od 1981 r. pracownik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, gdzie organizuje „Pałacowe Centrum Wyobraźni”. Autor kilku bydgoskich grantów oświatowych m.in.: ,”Galeria Pałac - Zintegrowana Edukacja Plastyczna”, „Młodzieżowa Galeria Pałac - Znaki Czasu”, „Sztuka Łagodzi Obyczaje - Stop Agresji”. Twórca Galerii Pałac, która funkcjonuje w rejestrze bydgoskich galerii. Autor i organizator Ogólnopolskiego Biennale Plakatu pt: „Plakat Młodych” oraz cyklicznych plenerów dla uzdolnionej plastycznie bydgoskiej młodzieży pt: „Wakacje z Paletą”.

Zbigniew Jastrowski jest autorem dwudziestu pięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych organizowanych w kraju oraz za granicą. Jego prace znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych m.in.: w Australii, USA, Francji, Niemczech. Jest współorganizatorem i uczestnikiem wielu plenerów, sympozjów, projektów i akcji artystyczno plastycznych w Polsce i Niemczech oraz upowszechnieniowych zajęć plastycznych w placówkach penitencjarnych i różnych instytucjach kulturalno-oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W latach 1991-2000 pełnił funkcję prezesa bydgoskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, w latach 1999-2002 był członkiem Rady Stowarzyszeń Plastycznych w Bydgoszczy, od 2004-2015 r. współzałożyciel i członek Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego.
...
Za swoje sukcesy w pracy artystycznej i pedagogicznej otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in.: Zasłużony działacz kultury, Złoty Medal za Długoletnią Służbę z rąk prezydenta L. Kaczyńskiego, Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, ,Odznaczenie Za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. 

 

JAMES HARRIES

  • Ten chłopak ma złoty głos – „Rolling Stone”
  • James Harries jest zadziwiający – „Sunday Express”
  • Zasługuje na Waszą uwagę! – „Daily Mirror”
  • To co robi ten Brytyjczyk jest surowe, pierwotne i wykwintne – „Observer Music”

Do Polski z Wielkiej Brytanii przyleci James Harries! Jeśli o nim nie słyszałeś, wiedz, że to nie nowa postać na muzycznej scenie. Ma na koncie sześć albumów, świetne recenzje w branżowej prasie i koncerty na całym świecie (grał m. in. w Izraelu, Chinach, Niemczech, Wietnamie, Holandii i na Słowacji). Krytycy porównują jego twórczość do takich artystów jak Ryan Adams, Damien Rice i Jeff Buckley. Jego muzyka to wypadkowa folku, alt country i bluesa. Utwory Jamesa gościły w szesnastu międzynarodowych filmach (także polskich)! Podczas polskiej trasy koncertowej promować będzie nowy album „Live in Bratislava”.


piątek25 października

sobota26 października

poniedziałek28 października

środa30 października

czwartek7 listopada

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

sobota23 listopada

sobota30 listopada

czwartek5 grudnia

niedziela8 grudnia

czwartek12 grudnia
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone