Zamknij

Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

15.49, 19.08.2020 źródło: KPP Człuchów Aktualizacja: 11.21, 20.08.2020
Skomentuj fot. KPP Człuchów
REKLAMA

Policjanci z Człuchowa pracowali dzisiaj rano przy zdarzeniu drogowym w pobliżu Barkowa, gdzie na tył autobusu najechał osobowy Volkswagen. Na szczęście kierowcy osobówki i autobusu, który jechał sam, nic się nie stało. Funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas wyprzedzania i omijania innych samochodów a także, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności.

Dzisiaj (środa 19 sierpnia) po godzinie 6.20 rano policjanci zostali poinformowaniu o zderzeniu samochodu osobowego z autobusem w pobliżu Barkowa w powiecie człuchowskim. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z ruchu drogowego i służby ratunkowe. 

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierowca autobusu jechał sam od strony Czarnego w stronę Barkowa. W pewnym momencie zasygnalizował skręt w lewo w boczną drogę, nie wykonał jednak jeszcze manewru skręcana i w tym czasie w tył autobusu uderzył osobowy Passat. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący Volkswagenem 23-letni mieszkaniec Czarnego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył autobusu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca z Czarnego za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał 300 złotowy mandat i 6 pkt. karnych.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności oraz zwracać uwagę na znaki drogowe szczególnie na skrzyżowaniach, a także uważać podczas wyprzedzania i omijania innych uczestników ruchu. Pamiętajmy również o robieniu przerw na kawę i odpoczynek podczas podróży.

fot. KPP Człuchów

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%