Zamknij

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 25. Kobieta i jej 11-letni syn nie żyją

18.03, 01.09.2020 źródło: KPP Człuchów Aktualizacja: 19.16, 01.09.2020
Skomentuj fot. KPP Człuchów
REKLAMA

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Gwieździna, gdzie osobowy Renault na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadące z przeciwka BMW, a następnie bokiem uderzył w samochód ciężarowy. Niestety mimo bardzo szybko podjętej akcji ratowniczej nie udało się uratować 40-letniej kobiety i jej 11-letniego syna podróżujących Renault. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz własnych umiejętności - informuje KPP w Człuchowie.

Wczoraj (poniedziałek 31 sierpnia) o godzinie 10.00 policjanci z człuchowskiej drogówki patrolując DK 25 najechali na wypadek drogowy miedzy Rzeczenicą a Gwieździnem, gdzie na łuku drogi zderzyły się trzy samochody. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratunkowe, powiadomili pogotowie i straż pożarną. Niestety mimo niemal natychmiastowej akcji ratunkowej i przeprowadzonych czynności reanimacyjnych nie udał się uratować kierującej Renault 40-letniej kobiety i jadącego z nią jej 11-letniego syna.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zorganizowali objazdy, ustalili wstępnie, że kierująca Renault 40-letnia mieszka Czarnego, jechała od Rzeczenicy w kierunku Człuchowa, na łuku drogi w pobliżu Gwieździna najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki BMW, a następnie, gdy samochód obróciło bokiem uderzyła prawą stroną w jadący z przeciwka samochód ciężarowy. Kierowcy ciężarowego MAN-a mimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało, kierowcy z BMW i ciężarówki byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Aktualnie policjanci wyjaśniają przyczynę tego tragicznego wypadku.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drodze i własnych umiejętności. Zwracajmy szczególną uwagę na zmieniające się warunki atmosferyczne, zwłaszcza gdy nagle zacznie padać deszcz. Zmniejszmy prędkość tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

fot. KPP Człuchów

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PetrusPetrus

0 0

Proszę rodzinę zmarłych o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 23:00, 02.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%