Zamknij

Policjanci z powiatu człuchowskiego zapowiadają wzmożone kontrole związane z COVID 19

21.44, 29.07.2021 źródło: KPP Człuchów Aktualizacja: 21.45, 29.07.2021
Skomentuj fot. KPP Człuchów
REKLAMA

Mamy wakacje i ogólny spadek zachorowań na Covid 19, jednak policjanci w dalszym ciągu prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem, codziennie sprawdzają, czy osoby poruszające się po mieście zachowują bezpieczny dystans i czy mają zasłonięte usta i nos podczas zakupów w sklepach, wizytach w urzędach i innych miejscach, gdzie zachowanie dystansu jest utrudnione lub niemożliwe - informuje KPP w Człuchowie.

Funkcjonariusze sprawdzają również hotele, obiekty sportowe, siłownie i kluby fitness, pilnują, aby pracownicy i właściciele tych obiektów stosowali się do zaleceń sanitarnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.

Policjanci z komendy w Człuchowie i posterunków w całym powiecie codziennie sprawdzają, czy wszyscy mieszkańcy stosują się do aktualnie wprowadzonych obostrzeń sanitarnych. Policjanci kontrolują również miejsca rekreacji, kluby fitness i siłownie, sprawdzają czy właściciele tych placówek stosują się do wprowadzonych w tych miejscach obostrzeń sanitarnych. Policjanci podczas każdego patrolu zwracają również uwagę czy mieszkańcy podczas poruszania się po mieście zachowują bezpieczny odstęp od innych osób. Mundurowi sprawdzają również każdy sygnał o nieprawidłowościach i łamaniu aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z COVID 19, wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń wyciągają konsekwencje.   

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem karnym w wysokości 1000 złotych lub wobec takiej osoby może zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują również inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych

Człuchowscy policjanci zapowiadają dalsze wzmożone kontrole związanych z przestrzeganiem ograniczeń związanych z COVID 19, nie tylko w dużych sklepach, stacjach benzynowych i ośrodkach turystycznych, małych sklepach i punktach gastronomicznych, a także w miejscach rekreacji w autobusach i innych miejscach, gdzie konieczne jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego odstępu.

Pamiętajmy, aby w trosce o nasze bezpieczeństwo i naszych bliskich, unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam najłatwiej możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%