Zamknij

Pijany 37-latek za kierownicą volkswagena zatrzymany dwa razy w ciągu kilkunastu g

17.43, 20.04.2022 podkom. Justyna Andrzejewska Aktualizacja: 21.12, 20.04.2022
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Nawet 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grożą 37-latkowi z gminy Szubin, który dwukrotnie, w ciągu kilkunastu godzin, został zatrzymany kiedy kompletnie pijany prowadził auto. Zachowanie kierowcy, który na domiar złego nie posiadał wymaganych uprawnień, oceni sąd.

37-latek prowadzący volkswagena pierwszy raz został zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18.04.22) przez policjantów z komisariatu w Kcyni. Mundurowi interweniowali na jednej z ulic w związku ze zgłoszeniem, że na prywatną posesję wjechało auto, którego kierowca jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kontrolowanego 37-latka ponad 2,5 promila, a sprawdzenie jego personaliów w policyjnych systemach dowiodło, że nie miał on w ogóle uprawnień, by wsiadać za kierownicę.

Mieszkaniec szubińskiej gminy trzeźwiał pod opieką rodziny, a w kolejnym dniu miał stawić się na przesłuchanie.

Tego jednak nie doczekał, bo już po kilkunastu godzinach, został zatrzymany kolejny raz. Tym razem przez szubińskich dzielnicowych, którzy interweniowali na jednej z gminnych tras, po zgłoszeniu, że pijany mężczyzna stoi przy aucie i może wsiąść za kierownicę. Podejrzany faktycznie ruszył w trasę, którą mundurowi szybko mu przerwali i sprawdzili go alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 3 promile.

Tym razem 37-latek trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Wczoraj (19.04.22) podejrzany usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i decyzją oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Z racji tego, że w przeszłości również wsiadał za kierownicę pijany, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi skierują też do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny w związku z dwukrotnym prowadzeniem pojazdu bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia aut.

Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.

podkom. Justyna Andrzejewska

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CNACNA

2 0

Bandziora do KAMIENIOLOMOW na zawsze 20:34, 20.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%