Zamknij
REKLAMA

Okonek: Ukradł spod sklepu rower. Przed upływem godziny był już w rękach policjantów

14:27, 04.08.2017 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. KPP Złotów
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku kilkadziesiąt minut po kradzieży zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Okonek, który skradziony spod sklepu spożywczego rower ukrył w pomieszczeniu gospodarczym na swojej posesji. Teraz za kradzież młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - informuje KPP w Złotowie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku w ciągu kilkudziesięciu minut od zdarzenia, zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł rower pozostawiony przez właścicielkę przed sklepem spożywczym w Lotyniu. Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu, dzięki którym policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradziony jednoślad. 

We wtorek 1 sierpnia br. wieczorem policjanci zostali powiadomieni o kradzieży markowego jednośladu. Pokrzywdzona szczegółowo opowiedziała dyżurnemu o zdarzeniu, które miało miejsce kilkanaście minut wcześniej. Kobieta pozostawiła jednoślad przed sklepem spożywczym w miejscowości Lotyń. Wychodząc ze sklepu zauważyła, że pozostawionego chwilę wcześniej roweru już nie ma. Jak wynikało z informacji przekazanych przez właścicielkę, gdy zorientowała się, że rower zniknął, zaczęła go szukać. Poszukiwania okazały się jednak nieskuteczne. 

Kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą ustalili, że kradzieży roweru dokonał młody mężczyzna, który odjechał skradzionym jednośladem w kierunku drogi krajowej nr 11. Policjanci znając rysopis i kierunek ucieczki sprawcy kradzieży, udali się w pościg za złodziejem. Informacje te pozwoliły policjantom, w ciągu kilkudziesięciu minut ustalić i zatrzymać mężczyznę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Okonek. Amator cudzego mienia na widok policjantów był kompletnie zaskoczony, natychmiast wskazał miejsce ukrycia skradzionego markowego roweru. 26-latek został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut kradzieży. Markowy rower o wartości 1 tys. złotych jeszcze tego samego wieczora trafił do prawowitej właścicielki. Mieszkańcowi gminy Okonek grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje chętnie korzystają z okazji, jaką będzie pozostawienie roweru bez zapięcia, jednak poradzą sobie również w przypadku słabego zabezpieczenia.

Policja radzi:

PAMIĘTAJ ! ! !

 • Przypinaj swój rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, jakim może być stojak rowerowy.
 • Wystrzegaj się przypinania roweru do czegokolwiek, co może być łatwo przecięte, złamane czy jakkolwiek usunięte.
 • Zawsze przypinaj swój rower w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych.
 • Zawsze zabezpieczaj komponenty i akcesoria, szczególnie te, które można łatwo zdemontować, jak koła i siodło, możesz posłużyć się linkami.
 • Przed odejściem od roweru sprawdź zapięcie, by się upewnić, że jest właściwie założone i zamknięte.
 • Zapięcie przekładaj przez ramę roweru i tylne koło.

WYSTRZEGAJ SIĘ !!!

 • Nigdy nie zostawiaj nowego roweru bez zapięcia!
 • Nie przypinaj roweru do małych drzew, tudzież aluminiowych czy drewnianych palików. Łatwo można je przeciąć lub złamać.
 • Nie zadowalaj się spięciem przedniego koła z ramą. Jeśli złodziej zechce mieć twój rower, może go łatwo podnieść i zabrać.
 • Nie ustawiaj zapięcia nisko przy ziemi. Złodziej może je wtedy „zaatakować” łatwiej i w sposób mniej rzucający się w oczy.
 • Nie ułatwiaj złodziejowi kradzieży! Poświęć trochę czasu na dokładne zapięcie roweru za każdym razem. Zwróć uwagę na rowery zapięte blisko twojego.
 • Jeśli zapniesz swój rower bardziej bezpiecznie, masz większą szansę nie stać się ofiarą złodzieja.
(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%