Zamknij

Plac rekreacyjny w Dziechowie oficjalnie otwarty

13.17, 21.11.2022 UM Sępólno Krajeńskie Aktualizacja: 13.59, 21.11.2022
Skomentuj fot. UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

Mieszkańcy Dziechowa mogą już korzystać z powstałego tam placu rekreacyjnego. Obiekt został oficjalnie otwarty. Co prawda w dniu przekazania kluczy do bram nowej inwestycji, nie było dane mieszkańcom pograć tam w golfa, czy skorzystać z minisiłowni, bo kilka godzin wcześniej spadł tam obfity śnieg, ale za to rozpalenie ogniska lub grilla jest tam możliwe nawet zimą.

- Dla nas to bardzo ważna inwestycja. Były plac zabaw, który kiedyś tu był, był po prostu zniszczony już pod wpływem atmosfery i nie było gdzie się spotkać. Nie było też gdzie robić imprez integracyjnych. Dlatego bardzo się cieszymy z tego i myślę, że będzie nam pięknie to służyło – mówi Robert Westfal – sołtys Dziechowa.

Budowa placu rekreacyjnego kosztowała 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warunkiem otrzymania dotacji było stworzenie obiektu, który będzie na swój sposób oryginalny. Gmina miała swój pomysł.

Plac rekreacji jest wyposażony w zadaszoną wiatę. Jest ona pokryta ekologicznym dachem z trawy. Podobne można spotkać na przykład w Irlandii lub Szkocji. Elewację obiektu przyozdobiono motywem wzorowanym na hafcie krajeńskim. Nad prawidłowością jego wykonania czuwała Małgorzata Senska, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie.

Nowy plac będzie wizytówką nie tylko tej części gminy, ale przede wszystkim całego regionu krajeńskiego.

- Bardzo się cieszymy, że możemy wszędzie promować Krajnę, bo czasami nas mylą z Kaszubami. My się na to denerwujemy, bo my jesteśmy odrębni. Co prawda sąsiadujemy ze sobą, ale mamy swoje symbole krajeńskie i taki symbol właśnie tutaj się też znalazł – podkreślał podczas uroczystości otwarcia obiektu, Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowo zbudowany plac rekreacyjny w Dziechowie oprócz wiaty wypoczynkowej wyposażony jest w zestaw ławek i stołów, miejsce do rozpalania ogniska, minisiłownię plenerową, dwa stanowiska do gry w mini golfa oraz plac ze sztuczną nawierzchnią, który może służyć także jako boisko do gier zespołowych. Cały obiekt jest oświetlony lampami zasilanymi energią słoneczną. Obok zbudowano także parkingi.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EdiEdi

2 0

burmistrz z przydupasem maja sie gdzie bawic. Dlaczego nie ma Pana STAROSTY i edzika od St...... 15:39, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%