Zamknij

Będzie podwyżka podatków w Sępólnie Krajeńskim

09.32, 30.11.2022 . Aktualizacja: 19.51, 30.11.2022
Skomentuj fot. archiwum e-krajna.pl
REKLAMA

Średnio o 11,8 % wzrosną podatki lokalne w Sępólnie Krajeńskim. Samorząd podobnie jak inne w regionie podnosi te opłaty. Powodem jest wysoka inflacja w Polsce i za granicą.

Za punkt odniesienia Gmina przyjęła wskaźnik regulacyjny, który założono w przyszłorocznym budżecie państwa. Jest on i tak niższy niż spodziewany w przyszłym roku wzrost cen i usług.

- W tym roku mówi się o inflacji na poziomie 17,9 %. Nie wiemy jaka inflacja będzie w przyszłym roku. Wspomina się o kolejnych kilkunastu procentach, a może nawet o poziomie powyżej 20 %. Wzrost podatków w naszej gminie o 11,8 %, będzie zatem i tak niższy od wskaźnika inflacji – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Głosowanie w sprawie stawek przyszłorocznych podatków odbędzie się na dzisiejszej (30.11) sesji Rady Miejskiej. Jeżeli rada je przyjmie, to od nowego roku podatek od nieruchomości wzrośnie – i tak: dla właścicieli lokali mieszkalnych wynosić on będzie 0,95 zł za metr kwadratowy. Właściciele lokali w których prowadzona jest działalność gospodarcza płacić będą 25,29 zł za metr kwadratowy. Wzrośnie też podatek transportowy. Właściciele małych ciężarówek po nowym roku będą musieli wnieść opłatę w wysokości 923 zł, a właściciele dużych autobusów – 2586 zł.

Gmina Sępólno Krajeńskie

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%