Zamknij
REKLAMA

Seniorka z Więcborka straciła pieniądze przez oszustkę

17:50, 15.09.2021 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. KPP Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

27 tysięcy złotych straciła 88-letnia mieszkanka Więcborka, po tym jak przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Kobieta przekonana była, że gotówka potrzebna jest jej córce, aby uniknęła więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Jednak jak się później okazało była to nieprawda. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed nieznajomymi i apelują o czujność, ponieważ niewykluczone, że oszuści ponownie dadzą o sobie znać - informuje KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Wczoraj,(14.09.2021) około godziny 14:00, wnuczka 88-letniej mieszkanki Więcborka, poinformowała funkcjonariuszy, że jej babcia padła ofiarą oszustwa. W wyniku przestępczego procederu, starsza pani straciła 27 tys. złotych.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jej telefon między godziną 8:00 a 9:00 zadzwoniła fałszywa policjantka, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka kobiety. Następnie sprawczyni poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby rzekoma córka mogła uniknąć aresztu. Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 88-latka uwierzyła w opowieść. Około godziny 11:00, do mieszkania seniorki przyszedł fałszywy adwokat, który odebrał od niej pieniądze, w kwocie 27 tys. złotych. Po jego wyjściu fałszywa policjantka ponownie zadzwoniła i poinformowała przestraszoną babcię, że wszystko jest załatwione i nie ma się martwić. 88-latka była przekonana, że pomaga córce, jednak po kilku godzinach, po rozmowie z wnuczką, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestrzegamy przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów.

Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

Pamiętajmy, aby nie ulegać presji czasu wywieranej przez oszustów. Nie przekazujmy pieniędzy nikomu, bez wcześniejszego upewnienia się, czy naprawdę chodzi o osobę nam bliską. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z innym członkiem rodziny i potwierdzić zdarzenie, bądź zadzwonić bezpośrednio na Policje.

Apelujemy również do osób młodych, aby uprzedzić rodziców, dziadków, bądź osoby mieszkające samotnie, że ktoś może chcieć wykorzystać ich dobroć i życzliwość. Wskażmy im, jak zachować się w takiej sytuacji i poprośmy, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać  pieniędzy, ani żadnych innych wartościowych rzeczy.

Oszustwa metodą na wnuczka czy policjanta – to najbardziej popularne metody wykorzystywane w przestępczej działalności oszustów. Pamiętajmy jednak, że ich pomysłowość nie zna granic i powstają nowe i nieznane dotąd  sposoby, by dotrzeć do jak największej liczby osób dających wprowadzić się w błąd.

Funkcjonariusze podejmują wiele działań, aby dotrzeć do sprawców, jednakże pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo i posiadane mienie.

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%