Zamknij

Inspekcja gotowości operacyjnej w jednostkach OSP

12:59, 23.02.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Inspekcja gotowości operacyjnej w jednostkach OSP - fot. KP PSP Złotów

22 lutego Zespół Inspekcyjny powołany przez Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej w jednostkach OSP z terenu gmin Lipka, Zakrzewo i Złotów.

Działania inspekcyjne zawierały się w ramach bieżącego nadzoru nad funkcjonowaniem i przygotowaniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do prowadzenia działań interwencyjnych. Czynności zespołu zostały przeprowadzone zgodnie z zarządzeniem nr 10 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej podmiotów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

W toku przeprowadzonej inspekcji ocenie podlegało ogólne przygotowanie jednostek do działań w zakresie wyszkolenia i wyposażenia oraz zaplecza technicznego, następnie przeprowadzona została część praktyczna, polegająca na realizacji określonego założenia taktycznego związanego z prowadzeniem działań gaśniczych na wskazanym kompleksie leśnym. Uwieńczeniem kontroli była część teoretyczna w trakcie której omówiono przebieg ćwiczeń, gdzie Druhny i Druhowie mieli okazję wykazać się posiadanym zasobem wiedzy teoretycznej, niezbędnej i wymaganej do prawidłowej realizacji działań ratowniczych.

Całość działań prowadzonych przez Zespół Inspekcyjny nadzorował osobiście Komendant Powiatowy PSP w Złotowie kpt. Jarosław Kołak. Inspekcji poddane zostały jednostki OSP Batorowo, OSP Lipka, OSP Radawnica, OSP Wersk, OSP Wielki Buczek i OSP Zakrzewo.

(źródło: KP PSP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone