Zamknij
REKLAMA

Zakrzewo Liderem Rozwoju Lokalnego

19:21, 26.10.2019 | źródło: UG Zakrzewo
Skomentuj fot. UG Zakrzewo
REKLAMA

W Olsztynie podczas siódmego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Gmina Zakrzewo otrzymała zaszczytny tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2019 r.  

Organizatorzy konkursu dostrzegają w Zakrzewie przede wszystkim kulturalne bogactwo podszyte historią. Nagroda dla gminy to wynik uznania dla polityki w zakresie promocji dokonań, w szczególności zaś potwierdzenie wyjątkowości Zakrzewa na tle kilkunastu innych miejscowości o tej samej nazwie. Organizatorzy programu, Polska Agencja Przedsiębiorczości, szczególną uwagę zwracają na aktywność kulturalną instytucji gminy, która wyróżnia ją w skali nie tylko regionu, ale i całego kraju.

Podziw budzi fakt, że tak niewielka gmina jest w stanie zorganizować szereg imprez kulturalnych o dużym znaczeniu, chociażby takich jak Blues Express czy Festiwal „Z Przytupem”; zauważalna jest aktywność seniorów z Grupy Spektaklowej, działalność chórów, orkiestry dętej i wszystkich jakże licznych organizacji pozarządowych, które razem tworzą niepowtarzalny klimat współdziałania na niwie aktywności społecznej. Zatem nagroda, która odebrał w Olsztynie wójt Marek Buława, to po części nagroda dla każdego spośród tych osób, którzy te działalność prowadzą. W kongresie, obok wójta, udział brali zastępca wójta Dorota Murach, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Doroszuk oraz radny wojewódzki i animator kultury zarazem, Henryk Szopiński.

Lider Rozwoju Regionalnego to prestiżowy ogólnopolski program, którego laureatami zostają firmy i miasta działające dla dobra lokalnej społeczności. - W Polsce istnieje obecnie 14 miejscowości o nazwie Zakrzewo. To spora konkurencja i ambitne wyzwanie dla stworzenia unikalnej i rozpoznawalnej marki. Jednak Zakrzewo położone w powiecie złotowskim w Wielkopolsce ma ku temu odpowiednie predyspozycje – oceniają organizatorzy kongresu.

fot. UG Zakrzewo

(źródło: UG Zakrzewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz