Zamknij

Prawie 75 milionów dofinansowania na bydgoskie inwestycje transportowe

15:31, 03.10.2017 | źródło: Ministerstwo Rozwoju /UM Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Prawie 75 milionów dofinansowania na bydgoskie inwestycje transportowe - fot. UM Bydgoszcz

We wtorek, 3 października, w Ministerstwie Rozwoju podpisano umowy na unijne dofinansowanie dwóch dużych projektów komunikacyjnych przygotowanych poprzez Bydgoszcz. Zakładają one dobudowanie nowych mostów w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego (tramwajowego i drogowego) oraz modernizację torowiska na ul. Toruńskiej. Wartość obu zadań szacowana jest na 124 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 75 mln zł.

II linia warszawskiego metra, tunel kolejowy w Łodzi, nowe i modernizowane linie tramwajowe w kilku polskich miastach, w tym w Bydgoszczy – to tylko niektóre przedsięwzięcia, które zostaną wsparte unijnym dofinansowaniem. Umowy dla 14 projektów podpisano dziś w Ministerstwie Rozwoju. Ich łączna wartość to 8,8 mld zł, z czego 4,9 mld zł stanowią środki Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Dziesięć inwestycji to projekty z zakresu niskoemisyjnego transportu publicznego, obejmujące: budowę dwóch odcinków II linii metra, budowę nowych tras tramwajowych, nowy tabor tramwajowy i autobusowy. Realizowane będą w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gliwicach i Jaworznie. Dotacja unijna wynosi prawie 3 mld zł. W sumie zawarto już 35 umów o wartości ponad 13 mld zł, w tym prawie 7 mld zł to dofinansowanie UE (to prawie 68% alokacji POIŚ na transport miejski).


INFORMACJE O INWESTYCJACH W BYDGOSZCZY

Budowa trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską wraz z rozbudową układu drogowego, przebudową infrastruktury transportu szynowego w Bydgoszczy
Termin realizacji: 2021 r. 
Beneficjent: Bydgoszcz 
Wartość projektu: 80 500 000,00 zł
Dofinansowanie z UE: 48 155 499,89 zł

Projekt obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ul. Perłowej, na odcinku pomiędzy ul. Wojska Polskiego i Toruńską, w rejonie skrzyżowania ulic Perłowej i Toruńskiej i na odcinku ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Toruńską do rejonu skrzyżowania z ul. Fordońską. Celem projektu jest poprawa komfortu obsługi pasażerów transportu publicznego, ułatwienie dostępu do niego oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.


Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Toruńskiej w Bydgoszczy
Termin realizacji: 2020 r. 
Beneficjent: Bydgoszcz 
Wartość projektu: 43 987 033,22 zł
Dofinansowanie z UE: 26 800 000,00 zł

Projekt obejmuje m.in. przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ul. Toruńskiej, modernizację zjazdów do zajezdni Toruńska oraz pętli tramwajowej Stomil (wraz z pętlą), dostosowanie przystanków tramwajowych do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Inwestycja wpłynie na lepsze skomunikowanie różnych obszarów miasta, poprawi komfort pasażerów i bezpieczeństwo uczestników ruchu.

(źródło: Ministerstwo Rozwoju /UM Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone