Zamknij
REKLAMA

Kontrole przestrzegania ograniczeń związanych z Covid-19 na plażach i w ośrodkach turystycznych

20:14, 05.08.2020 | źródło: KPP Człuchów
Skomentuj fot. KPP Człuchów
REKLAMA

Policjanci razem z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Człuchowa skontrolowali wczoraj plażę OSiR w Człuchowie wraz z przyległym do ośrodka polem campingowym. Policjanci rozdawali ulotki o zagrożeniach związanych z Covid-19 oraz rozmawiali z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi na campingu na temat ograniczeń w przestrzeni publicznej związanej z koronawirusem - informuje KPP w Człuchowie.

Policjanci z Człuchowa kontrolowali wczoraj (wtorek 4 sierpień) Ośrodek OSiR w Człuchowie nad jeziorem Rychnowskim wraz z plażą i przyległym polem campingowym, a także punktami gastronomicznymi znajdującymi się na terenie ośrodka. Razem z pracownikiem Sanepidu policjanci rozdawali mieszkańcom i wypoczywającym turystom broszury informujące o konieczności zachowania bezpiecznego odstępu, noszenia maseczek i innych obostrzeniach związanych z Covid-19. Odpowiednie informację przekazali również pracownikom małej gastronomi przy plaży. Funkcjonariusze przeprowadzili również krótką pogadankę z kolonistami z Gdańska, którzy przyjechali do Człuchowa na wakacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz przestrzegania zaleceń związanych z ochroną przed koronawirusem. Na ręce wychowawców przekazali odpowiednie broszury informacyjne.

Podczas wczorajszej kontroli policjanci nie musieli nikogo pouczać, wszystkie osoby wchodzące na plażę, czy park linowy miały maseczki lub zasłaniały twarz w inny sposób. Turyści oraz mieszkańcy zachowywali również określony w aktualnych przepisach bezpieczny odstęp.

Człuchowscy policjanci zapowiadają jednak już od dzisiaj wzmożone kontrole związanych z przestrzeganiem ograniczeń związanych z Covid-19, nie tylko w rejonie plaż i głównych ośrodków turystycznych w powiecie, a także w rejonie sklepów zarówno tych dużych jak i tych małych. Policjanci będą również kontrolować miejsca gdzie zazwyczaj gromadzą się mieszkańcy miasta, rynek, park, miejsca przeznaczone na rekreację.

fot. KPP Człuchów

(źródło: KPP Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz