Zamknij
REKLAMA

Policjanci powiatu nakielskiego kontrolują przestrzeganie narodowej kwarantanny

14:49, 29.12.2020 | E.S
Skomentuj fot. KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

Od wczoraj obowiązuje narodowa kwarantanna, która niesie za sobą zmianę rzeczywistości i wprowadza kolejne obostrzenia i nakazy. Jak do wprowadzonych zasad stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali policjanci.

Wczoraj (28.12.20) na terenie całego kraju została wprowadzona kwarantanna narodowa,  a co za tym idzie zaczynają obowiązywać nowe ograniczenia, do których stosować muszą się wszyscy. Wiele z wcześniej wprowadzonych zasad w dalszym ciągu pozostaje aktualnych, a jak do nich stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali wczoraj (28.12.20) policjanci.

Kontrolowano placówki handlowe między innym pod kątem ilości przebywających w nich osób oraz przestrzegania tzw.: godzin dla Seniorów. Sprawdzano także punkty gastronomiczne oraz siłownie.

Działania kontrolne z pewnością będą kontynuowane, a mają one na celu przede wszystkim dbałość o zdrowie obywateli. Ci, którzy świadomie ignorują wprowadzone nakazy ponosić będą konsekwencje przewidziane prawem. Podczas wczorajszych kontroli policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Mundurowi apelują do mieszkańców: Bądźmy odpowiedzialni! Jedynie rozsądne podejście do wprowadzonych obostrzeń może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, a tym samym powrót do rzeczywistości sprzed kilku miesięcy.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%