Zamknij
REKLAMA

Poczta Polska wróciła do Wąwelna

17:48, 08.05.2020 | E.S
Skomentuj Poczta Polska wróciła do Wąwelna - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Po sześciu latach niebytu, zlikwidowana mimo protestów mieszkańców, placówka pocztowa w Wąwelnie wznowiła działalność. Usilne starania mieszkańców o przywrócenie poczty, mocno wspierane przez poseł Ewę Kozanecką, przewodniczącego sośnieńskich struktur PiS Józefa Domka, radnego Henryka Wardzińskiego, oraz Kamilę Jabłońską, przyniosły długo oczekiwany rezultat. W piątek, 8 maja 2020 o godz. 13:00 nowa placówka Poczty Polskiej w Wąwelnie została uroczyście otwarta.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w drzwiach nowej poczty w Wąwelnie dokonali ci, którzy o jej odtworzenie najbardziej zabiegali oraz dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy Karol Górski.

Nowa placówka pocztowa w Wąwelnie mieści się przy ulicy Mroteckiej 2 i jest filią Urzędu Pocztowego Sępólno Krajeńskie. Będzie świadczyła usługi pocztowe, bankowo-ubezpieczeniowe i handlowe od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz w piątki od 13:00 do 20:00. Punkt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Pomimo stanu epidemii staramy się realizować zobowiązania wobec lokalnych społeczności, dlatego otwieramy nową placówkę, ważny punkt usługowy dla mieszkańców Wąwelna. Obsługa klientów będzie tu, tak jak w innych pocztowych placówkach, dostosowana do rygorów bezpieczeństwa. Nasi pracownicy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk, a także przyłbice. Te środki chronią zarówno pocztowców, jak i naszych klientów - powiedział Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

Szanowni państwo, dzisiaj jest niezmiernie ważny i wyczekiwany dzień nie tylko przez mieszkańców Wąwelna. Nie ukrywam, że wiele osób zaangażowało się w to, by ta placówka była odtworzona. I mimo że, mieszkańcy nie mogą dzisiaj razem z nami uczestniczyć w jej otwarciu, to wiedzą, że ten urząd pocztowy od dzisiaj jest czynny i cieszą się razem z nami - mówiła poseł Kozanecka.

Udało się, dotrzymałam słowa, dotrzymaliśmy zobowiązań. W kampanii wyborczej obiecywaliśmy, że będziemy odtwarzać zamknięte placówki pocztowe, posterunki policji i dotrzymaliśmy słowa. Właśnie dzisiaj, tutaj w Wąwelnie otwarcie tego urzędu, jest tego przykładem. Bardzo się cieszę, bo ten urząd pocztowy na pewno da mieszkańcom poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Będzie takim urzędem, który da im pewność, że mogą tutaj w każdej chwili przyjść, załatwić swoje sprawy i nie muszą udawać się gdzieś daleko poza swoje miejsce zamieszkania, co jest bardzo ważne - dodała parlamentarzystka.

Poseł Ewa Kozanecka była pierwszą klientką nowo otwartej poczty w Wąwelnie. Zakupiła gazetę oraz słodycze dla seniorów z DPS w Koronowie, do których wybierała się tego dnia z wizytą. Przyjeżdżając w piątek do Wąwelna także pamiętała o jego mieszkańcach. W ręce sołtysa Henryka Wardzińskiego oddała maseczki ochronne z prośbą o przekazanie ich mieszkańcom sołectwa.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SP2CKOSP2CKO

1 0

Brawo Heniu pozdrow Malgoske ucieklem z czerwonej wstazeczki bobry sie wsciekly 13:21, 10.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

00070007

0 0

W Kamieniui kradna flagi gdyz praCUJA DO 14 POMOCY BRAK 20:49, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz