Zamknij
REKLAMA

Wyróżnieni Krajeńskim Aniołem i Iskierką

14:50, 31.05.2021 | źródło: Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim
Skomentuj fot. Marcin Jarski - Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim
REKLAMA

Nagroda Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeński Anioł” ustanowiona została w celu uhonorowania tych, którzy w różny sposób niosą pomoc osobom niepełnosprawnym, wspierają ich i ich działania oraz krzewią ideę bezinteresownej działalności na rzecz drugiego człowieka.

Nagroda przyznawana jest  w czterech kategoriach:

  • przedsiębiorca,
  • organizacja pozarządowa,
  • osoba indywidualna,
  • instytucja.

Laureatką Nagrody Starosty Sępoleńskiego „Krajeńskiego Anioła” za 2019r.  w kategorii osoba indywidualna została Pani Zofia Najdowska .

Od kilkunastu lat jest czynnym członkiem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarządu Koła w Więcborku, od 2018 r. jest Przewodniczącą  Oddziału w Więcborku.

W 2019 r. z inicjatywy Pani Zofii, Związek zorganizował 10 różnych form aktywności, w których łącznie wzięły udział 893 osoby. Odbyły się m.in.  majówka, pożegnanie lata, wyjazd na koncert arii operetkowych - opłatek;  wystawy, wycieczki 1- i 2 dniowe, XXIV Wieczór Seniora, zabawa andrzejkowa.

Koordynuje corocznie organizowany Wieczór Seniora, w 2019 roku odbył się XXIV Wieczór Seniora. Impreza jest wynikiem umiejętnego połączenia potencjału lokalnych podmiotów – to właśnie partnerzy organizacji, których Pani Zofia skutecznie pozyskuje są źródłem ogromnego wsparcia i pomocy przekazywanej bezpośrednio uczestnikom, w głównej mierze osobom starszym, schorowanym.

Pracowicie, aktywnie i pomysłowo rozwija różnorodne działania na rzecz emerytów.

Od samego początku nieustannie rozwija swoją wiedzę z zakresu aplikowania o środki zewnętrzne, to dzięki jej inicjatywie i pomysłowości z pozytywnym wynikiem Związek corocznie otrzymuje dotacje od sponsorów.

Wszystkie przedsięwzięcia organizowane przez Związek mają charakter otwarty, tzn. mogą korzystać z nich osoby niezrzeszone, ma to decydujący wpływ na rozwój integracji wewnątrzpokoleniowej.

Nagroda Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeńska Iskierka” dedykowana jest dzieciom i młodzieży do lat 18, którzy w różny sposób niosą pomoc drugiemu człowiekowi,  a także krzewią ideę wolontariatu.

Nagroda może być przyznana w jednej z dwóch kategorii:

  • osoba indywidualna
  • grupa wolontariuszy

Laureatem nagrody  Starosty Sępoleńskiego pn. „Krajeńska Iskierka” za rok 2019 w kategorii grupa wolontariuszy  zostali uczniowie klasy VIIc Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Kraj.   

Uczniowie klasy VII c wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Jurek od 3 lat zaangażowani są w pomoc drugiemu człowiekowi. Spotykają się cyklicznie w ramach realizowanych projektów socjalnych przygotowują różnorodne występy artystyczne dostosowane do tematyki spotkań, współpracują z seniorami gminy Sępólno Kraj. oraz gminy Kamień Kraj.

Uczniowie w ramach projektu socjalnego „Senior młody duchem”   swoimi występami uświetnili obchody światowego dnia Osób z Chorobą Alzheimera podczas pikniku integracyjnego oraz Kapeluszowego Marszu Seniorów.

Wolontariusze zaangażowani w piknik rodzinno-edukacyjny pt. „Bądźmy razem”, Bombka dla seniora, Dzień babci i dziadka.

Podejmują różne wyzwania korzystając z doświadczenia seniorów wspólnie kolędują, pieką pierniki tworząc w ten sposób międzypokoleniowy dialog.

Nagrody wręczyli: Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych oraz Przewodniczący Rady Powiatu – Marek Chart.

Monika Lipecka - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

(źródło: Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%