Zamknij

Złóżmy zeznanie roczne przez internet – zachęca Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim

15:41, 14.02.2018 | Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim
REKLAMA
Skomentuj
Złóżmy zeznanie roczne przez internet ? zachęca Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim

W 2017 roku już przeszło 70% deklaracji podatkowych w powiecie sępoleńskim zostało złożonych przez INTERNET. Poprawiło to znacząco komfort obsługi podatnika i przyspieszyło zwroty nadpłat w podatku dochodowym od osób fizycznych.

W związku z tym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim uprzejmie informuje, że trwa akcja rozliczania rocznego podatników podatku dochodowego od osób fizycznych. W celu kontynuacji zapewnienia podatnikom pełnego komfortu związanego z udogodnieniem złożenia zeznania podatkowego, otrzymania przysługującej nadpłaty itd. (brak konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, skrócenie czasu obróbki złożonego zeznania), zachęca się wszystkich do odstąpienia od tradycyjnego sposobu i skorzystania z możliwości przesłania zeznania rocznego za 2017 rok przez INTERNET.

Dla zeznań PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 zamiast bezpiecznego e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem podatnicy stosują podpis elektroniczny ustalony w rozporządzeniu Ministra Finansów. Jako podpis będą traktowane unikalne cechy osobowe podatnika, czyli PESEL (NIP – w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą) oraz kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za 2016 r. Odpowiednie formularze interaktywne znajdują się na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl.

Ponadto od połowy marca do końca kwietnia 2018 roku - tak jak w roku poprzednim dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, które składają PIT-37 i/lub PIT-38 – Ministerstwo Finansów udostępnia na Portalu Podatkowym usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR.

Innym sposobem złożenia zeznania przez Internet dla osób składających PIT-37 jest złożenie elektronicznego wniosku PIT-WZ o sporządzenie zeznania (wnioski składamy do 16 kwietnia). Korzystając z tego sposobu w ciągu 5 dni – jednak nie wcześniej niż 15 marca – podatnik dostanie e-mailem informację, że urząd przygotował zeznanie. Tak przygotowane zeznane podatnik ma możliwość zaakceptować lub odrzucić.

Wszelkich informacji odnośnie rozliczania rocznego w zakresie dokonywanych odliczeń udziela KRAJOWA INFORMACJA SKARBOWA pod numerami telefonów: 0-801-055-055, 22-33-00-330. Dodatkowo w związku z akcją składania zeznań podatkowych w urzędzie skarbowym funkcjonuje stały telefoniczny punkt informacyjny pod numerami: 052-388-83-21, 052-388-83-15, 052-388-83-18.

Czas pracy Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim przedstawia się następująco: w poniedziałki od godz. 730 do 1800, od wtorku do piątku od godz. 730 do 1530. Zeznanie przez Internet można złożyć również w urzędzie skarbowym korzystając z pomocy pracownika.

Zapraszamy do składania zeznań podatkowych przez INTERNET

(Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone