Zamknij

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

17:15, 09.04.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej - fot. Ewa Szydeł, Paweł Szydeł

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018, w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja podczas popołudniowej mszy świętej wierni modlili się w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

Po mszy, mieszkańcy powiatu sępoleńskiego oraz przedstawiciele powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości z posłem na Sejm RP Bartoszem Kownackim złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przy kapliczce Chrystusa Frasobliwego. 

W salce katechetycznej otwarta została wystawa Instytutu Pamięci Narodowej poświęcona Zbrodni Katyńskiej. W 78 rocznicę tamtych wydarzeń prelekcję o Katyniu i jego ofiarach wygłosiła Anna Skiba.

Tego samego dnia, po godzinie 16, członkowie i sympatycy powiatowych struktur PiS oraz poseł na Sejm RP Bartosz Kownacki spotkali się w Dziechowie, by przy dębie poświęconym tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu wspomnieć ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W święto ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II pomodlili się także przy tablicy upamiętniającej Papieża Polaka, którego 13 rocznicę śmierci obchodziliśmy 2 kwietnia.

(E.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone