Zamknij
REKLAMA

Człuchów: Absolutorium udzielone jednogłośnie

20:42, 20.04.2021 | UM Człuchów
Skomentuj fot. UM Człuchów
REKLAMA

Rada Miejska w Człuchowie udzieliła burmistrzowi miasta absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Tegoroczna człuchowska sesja absolutoryjna była pierwszą taką w regionie.

Budżet w roku 2020 po stronie dochodów został wykonany w 112 procentach. W ocenie samorządu był to jeden z najlepszych budżetów w ciągu ostatnich 15 lat. Wpływ na to miały przede wszystkim liczne dofinansowania pozyskane przez Gminę Miejską Człuchów. I tak na przykład: z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do miejskiego budżetu wpłynęło 6,7 mln zł, a ze środków unijnych 3,7 mln. Wartość wszystkich wykonanych zadań inwestycyjnych to prawie 14 mln złotych. Rok budżetowy zakończył się nadwyżką w wysokości 5 mln zł. Zadłużenie miasta na koniec roku wyniosło około 24 procent.  

- Budżet i zadania, które zakładaliśmy w 2020 roku wykonaliśmy prawie w stu procentach. Jednomyślność rady przy udzielaniu burmistrzowi absolutorium świadczy o tym, że moja działalność oraz działalność moich współpracowników jest dobrze, a może nawet bardzo dobrze oceniania przez całą radę – mówił po sesji Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Tegoroczna sesja absolutoryjna odbyła się w sali widowiskowej nowo wyremontowanego obiektu Miejskiego Domu Kultury.

(UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%