Zamknij

Człuchowskie imprezy niepodległościowe

18:51, 11.07.2018 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Człuchowskie imprezy niepodległościowe - fot. UM Człuchów

Kilkadziesiąt propozycji wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości ma w tym roku Miasto Człuchów. W repertuarze imprez są koncerty, wystawy, prelekcje i wydarzenia sportowe.

Wszystkie imprezy związane z tegorocznym jubileuszem zebrano pod wspólnym hasłem "Człuchowskie Przestrzenie Niepodległości". Do organizacji wydarzeń włączyły się różne instytucje i organizacje. Całość zainaugurowano w lutym, uroczystościami patriotycznymi związanymi z drugim powrotem Człuchowa do Polski. Były też konkursy dla dzieci, regaty dla żeglarzy oraz imprezy biegowe dla całych rodzin. Były także akcje rozdawania flag i sadzonek kwiatów, które kwitną w kolorach białym i czerwonym.

Przed nami jeszcze wakacyjny biało - czerwony piknik rodzinny. Będzie też piknik historyczny organizowany przez miejscowe muzeum - przypomina Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Kulminacją wydarzeń będzie trzydniowy cykl listopadowych imprez. W programie między innymi koncert patriotyczny, seminarium popularno - naukowe oraz widowisko teatralne. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.czluchow.eu

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone