Zamknij
REKLAMA

Najbardziej uzdolnieni będą nagrodzeni

20:13, 15.06.2019 | źródło: UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Najbardziej uzdolnieni będą nagrodzeni - fot. UM Człuchów

Nagrody finansowe oraz prawo do udziału w atrakcyjnych wyjazdach – taką propozycję na promowanie młodych talentów ma miasto Człuchów. Gotowy jest już Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Akcją będą objęci uczniowie klas 4-8, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi.

Program przewiduje nagradzanie uczniów zdolnych i aktywnych społecznie. Ważna będzie nie tylko średnia ocen, ale także udział w konkursach przedmiotowych, interdyscyplinarnych lub zawodach sportowych. Istotna będzie też aktywna działalność na rzecz społeczności szkolnej.

Nagrody będzie przyznawał Burmistrz Miasta Człuchów. Kandydatury zgłosi wcześniej dyrektor szkoły. W części stypendialnej do podziału będzie 9 tysięcy złotych.

- Program nasz ma na celu promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych, motywowanie ich do pogłębiania wiedzy, do odkrywania własnych uzdolnień i rozwijania talentów, a także promowanie pozytywnych wzorców wśród społeczności szkolnej – mówi Justyna Muryn, inspektor do spraw oświaty w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. Dodatkową atrakcją będą także cykliczne wycieczki dla Mistrzów Szkoły, finansowane przez Miasto Człuchów. Pierwsza z nich ma się odbyć już w tym roku.

Aby program wspierania edukacji wszedł w życie, musi go zatwierdzić wcześniej Rada Miejska. Dokument zostanie przedstawiony na najbliższej sesji, jeszcze w tym miesiącu.

(źródło: UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone