Zamknij

W Sypniewie powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

15:01, 07.07.2017 | źródło: UGiM Jastrowie
REKLAMA
Skomentuj
fot. UGiM Jastrowie

Gmina i Miasto Jastrowie uzyskała ponad 850 tys. na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie. Powstanie on w budynku przy ulicy Mickiewicza, zakupionym przez gminę 3 lata temu. W domu tym przebywać będzie 20 pensjonariuszy pod opieką 5 pracowników. Co roku na utrzymanie ŚDS w Sypniewie gmina otrzymywać będzie ponad 300 tys. złotych z budżetu państwa. Aktualnie trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy robót budowlanych.

3 lipca br. burmitrz GiM Jastrowie Piotr Wojtiuk otrzymał z rąk wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oficjalną informację dotyczącą przyznania środków na utworzenie ŚDS w Sypniewie. Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu złotowskiego.

(źródło: UGiM Jastrowie)

Środowiskowe Domy Samopomocy - informator

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, służą budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowują do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Są przeznaczone dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. To placówki okresowego dziennego lub całodobowego pobytu, w którym osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.
 
Na koniec 2015 r. w Polsce działało 760 środowiskowych domów samopomocy, dysponujących 27 810 miejscami. Z ich usług korzystało 28 059 osób. W tym roku zostanie uruchomionych 16 nowych domów, w których będą 443 miejsca.

(źródło: MRPiPS)

REKLAMA
(źródło: UGiM Jastrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone