Zamknij
REKLAMA

Rządowe środki dla żłobka w Jastrowiu

22:45, 04.02.2020 | źródło: UGiM w Jastrowiu
Skomentuj fot. UGiM Jastrowie
REKLAMA

W poniedziałek 3 lutego zastępca burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie Agnieszka Głyżewska-Klofik odebrała z rąk Marleny Maląg minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Łukasza Mikołajczyka wojewody wielkopolskiego promesę na kwotę 658 961,30 zł. stanowiącą zagwarantowanie środków finansowych przyznanych Gminie i Miastu Jastrowie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „MALUCH +”, edycja 2020.  

Wręczenie promes odbyło się w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas spotkania inaugurującego Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +”, edycja 2020 w województwie wielkopolskim, w zakresie tworzenia nowych miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

Dofinansowanie przyznane w ramach rządowego programu, to kolejny krok zbliżający Gminę i Miasto Jastrowie do utworzenia miejskiego żłobka. Łączna kwota środków zewnętrznych pozyskanych na ten cel to ponad 1,6  miliona, co ważne, bez wkładu własnego gminy. Pozyskane pieniądze będą wykorzystane na adaptację pomieszczeń w budynku ośrodka zdrowia przy ul. 1 Maja oraz na zabezpieczenie bieżącego funkcjonowania żłobka w okresie trwania projektu. Żłobek rozpocznie działalność w styczniu 2021 roku, jeszcze w tym roku odbędzie się rekrutacja dzieci.

(źródło: UGiM w Jastrowiu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%