Zamknij
REKLAMA

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Kamieniu Krajeńskim

13:25, 14.11.2018 | MGOK Kamień Krajeński
REKLAMA
Skomentuj
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Kamieniu Krajeńskim - fot. MGOK Kamień Krajeński

Święto 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Kamieniu Krajeńskim - jak w całej Polsce - również miało szczególne obchody. Rozpoczęliśmy Mszą Święta za Ojczyznę, która odbyła się w kościele parafialnym. Mszę odprawił Ks. Proboszcz Eugeniusz Pepliński.

Po jej zakończeniu delegacje ze sztandarami, goście, duchowni oraz wierni przeszli na rynek miasta by tam w samo południe odśpiewać hymn państwowy - „Niepodległa do hymnu”.

Następnie delegacje poszły na cmentarz komunalny by tam złożyć wiązanki kwiatów na grobach poległych w 1939 roku żołnierzy.

O godz. 16:00 na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbywał się koncert, w którym wzięli udział laureaci Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej oraz wystąpiły dzieci z zespołu folklorystycznego Mali Krajanie z programem „Leć orle biały”.

Koncert rozpoczęto przemówieniem pana Burmistrza oraz uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursów -recytatorskiego i wokalnego.

Wszystkiego najlepszego Polsko! – zabrzmiało na zakończenie ze sceny i zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek - tort ufundowanych przez pana Wojciecha Głomskiego.

Jedną z tradycji świętowania jest tort i nie mogło takiego zabraknąć z okazji tak doniosłej rocznicy, jak 100-lecie odzyskania niepodległości.

Każdy kto przyszedł tego popołudnia do Domu Kultury otrzymał również - na pamiątkę tych uroczystości - okolicznościową przypinkę.

(MGOK Kamień Krajeński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone