Zamknij
REKLAMA

Mieszkanka Koronowa oszukana na 40 tysięcy złotych

17:29, 01.04.2021 | źródło: KWP Bydgoszcz
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli wczoraj koronowiankę z 40 tysięcy złotych. 83-latka straciła oszczędności życia, po tym jak odebrała telefon z informacją, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Pamiętajmy, że policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy kurierom. To oszuści! - informuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Wczoraj (31.03.2021) policjanci z Koronowa otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. policjanta, gdzie zagrożone miały być oszczędności 83-letniej koronowianki. Tego dnia około 14.40 do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, która twierdziła, że rozpracowuje grupę przestępczą dokonującą kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Seniorka przekazała podczas rozmowy numer swojego telefonu komórkowego. Następnie na ten numer skontaktował się mężczyzna, którzy poinstruował seniorkę, by udała się do jednego z banków w Koronowie i wypłaciła zgromadzone pieniądze. Kobieta nie podejrzewając złych intencji mężczyzny, a także będąc przekonana, że to policja prowadzi działania, poszła do banku i wypłaciła 20 tysięcy złotych. Pozostawiła je w umówionym miejscu – śmietniku przy cmentarzu. Następnie pokrzywdzona odebrała kolejny telefon od mężczyzny i za jego namową pojechała do drugiego banku i tam również wypłaciła 20 tysięcy złotych. Pieniądze pozostawiła w koszu na śmieci przy jednym ze sklepów. Łącznie 83-latka padła ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych. Została oszukana na kwotę 40 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami.

Niestety dopiero po wszystkim ofiara orientuje się, że została oszukana. Bardzo często przekazują oszustom oszczędności swojego życia, a nawet zaciągają kredyty.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia. Do tego prowadzą rozmowę w taki sposób, że osoba pokrzywdzona jest przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem.

Pamiętajmy!! Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję. 997 lub 112 to numery alarmowe, pod którymi mogą Państwo uzyskać pomoc.

(źródło: KWP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%