Zamknij

Diabelski Młyn odzyskał swój blask

20:06, 16.03.2019 | źródło: UM Koronowo
REKLAMA
Skomentuj
Diabelski Młyn odzyskał swój blask - fot. UM Koronowo

Urząd Miejski w Koronowie informuje, że kolejny ważny koronowski zabytek odzyskał swój blask. Mowa o usytuowanym przy ul. Nakielskiej, owianym miejscową legendą, „Diabelskim Młynie", w którym od kilkunastu dni ponownie, po wieloletniej przerwie, majestatycznie i widowiskowo, zaczęło obracać się nowe, 9 metrowe koło młyńskie. Kompleksowo odrestaurowany obiekt jest również podświetlony, dzięki czemu pięknie prezentuje się po zmroku. 

To nie lada atrakcja dla miłośników zabytków, a w szczególności zabytków techniki. Odwiedzający to miejsce turyści mogą skorzystać z utworzonego przy młynie parkingu, a poza podziwianiem samego obiektu posilić się - w wybudowanej nad przepływającym strumieniem przeszklonej restauracji, serwującej kuchnię kujawską i borowiacką tworzoną na bazie lokalnych produktów. 

Miejsce posiada jeszcze jeden istotny atut dla podróżujących - tym razem absolutnie związany z nowoczesnymi technologiami – na parkingu przy młynie zainstalowano punkt ładowania samochodów elektrycznych, z których będą mogli skorzystać właściciele takich właśnie pojazdów.

REKLAMA
(źródło: UM Koronowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

k1k1

1 0

super miejsce 19:54, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone