Zamknij

Umowa na budowę mostu "Arndta" podpisana!

19:13, 11.10.2021 | źródło: UM Łobżenica
Skomentuj fot. UM Łobżenica
REKLAMA

Dzisiaj, tj. 11 października 2021 r. w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica podpisano umowę na budowę mostu „Arndta” w Łobżenicy - informuje UM w Łobżenicy.

Już na początku czerwca tego roku Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski poparł budowę nowego mostu na rzece „Łobżonce”, a także zauważył możliwość dofinansowania budowy po koniecznej rozbiórce starego.

Gmina Łobżenica otrzymała z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 485 000,00 zł na dofinansowanie długo wyczekiwanej inwestycji.

Całkowity koszt zadania pn. „Przebudowa mostu zlokalizowanego na trasie drogi 129026P” to 891 355,99 zł. Wykonawca, z którym Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś wraz z Główną Księgową Gminy Łobżenica Dorotą Kwiatkowską podpisali dziś umowę to firma OPTEM Sp. z o. o. z Gdańska.

Spełnią się przez to oczekiwania mieszkańców gospodarstw po drugiej stronie rzeki na przejazdy nowym mostem o nośności 3,5 tony.

Cieszymy się, że możemy realizować takie inwestycje, ważne dla wsi i rolnictwa - podsumowuje UM w Łobżenicy.

(źródło: UM Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rolnikrolnik

2 0

Rolnicy będą mogli małymi ciągnikami jechać na "spacer" do lasu. Nic więcej. Most będzie tylko do 3,5 tony. Szkoda pieniędzy, bo nie będzie on służył rolnikom tylko rowerzystom i spacerowiczom. Tylko z boku aby kwiatki były posadzone 14:51, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%