Zamknij
REKLAMA

Mrocza: Uratowane od pewnej śmierci szczeniaki znalazły dom u policyjnych rodzin

15:17, 29.12.2021 | podkom. Justyna Andrzejewska
KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

W Wigilię ktoś porzucił przy drodze dwa szczeniaki. Od pewnej śmierci uratowała je kobieta przejeżdżająca trasą, a dom zapewnili policjanci z komisariatu w Mroczy, którym los porzuconych zwierząt nie był obojętny.

Informację o tym, że w rowie, w okolicy jednej z podmroteckich wsi, ktoś porzucił dwa szczeniaki, otrzymał dzielnicowy z miejscowego komisariatu w Wigilię. Kobieta, która powiadomiła policjanta z pewnością uratowała zwierzaki od pewnej śmierci. Ośnieżone, zmarznięte i głodne psiaki zabrała do domu i tam czekała na przyjazd patrolu.

Przybyłym do niej policjantom przybliżyła okoliczności znalezienia psów, informując jednocześnie, że nakarmiła szczenięta, jednak nie jest w stanie sprawować nad nimi dalej opieki. Ponieważ na terenie gminy nie ma żadnego schroniska, do którego można by przekazać pieski, mundurowi zabrali je do komisariatu.

Los porzuconych szczeniąt nie był obojętny policjantom pełniącym tego dnia służbę w mroteckiej jednostce. Widok bezbronnych psiaków rozczuliłby każdego, a serca dzielnicowego i wykroczeniowca podpowiedziały im, że czworonożnym maluchom, w ten wigilijny dzień, trzeba zapewnić dom. Tak też się stało. Tym sposobem, uratowane od pewnej śmierci szczeniaki, trafiły do policyjnych rodzin.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%