Zamknij

Pieniądze na drogi dla Mroczy

19:37, 06.02.2018 | Beata Krzemińska - Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
REKLAMA
Skomentuj
Pieniądze na drogi dla Mroczy - fot. free foto /pixabay

Samorząd województwa przekaże w tym roku prawie 4,5 miliona złotych z budżetu województwa na przebudowę dróg lokalnych. Chodzi o byłe trasy wojewódzkie, które w ostatnich latach zostały przejęte przez samorządowe władze Mroczy, powiatu świeckiego, a także miasta oraz gminy wiejskiej Aleksandrów Kujawski. Decyzję w sprawie udzielenia dotacji podjął w poniedziałek (5 lutego) sejmik. 

Zmiany w kategoryzacji poszczególnych dróg związane są między innymi z budową obwodnic, chodzi też o uporządkowanie sieci tras w regionie oraz wyprowadzenie ciężkiego ruchu tranzytowego z miast. Cel to poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i mieszkańców.

- Samorząd województwa partycypuje w doprowadzeniu do właściwego stanu ciągów komunikacyjnych, które utraciły status dróg wojewódzkich. To działania, które realizujemy wspólnie z samorządami lokalnymi – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Mrocza 

Dotacja z budżetu województwa w wysokości 2 milionów złotych trafi na kontynuację przebudowy 3,5-kilometrowego ciągu komunikacyjnego w Mroczy, przebiegającego przez ulice Kościuszki, Plac 1 Maja, 5 Stycznia, Łabędzkiego i Bydgoską. Władze gminy przejęły administrowanie tymi drogami w 2014 roku, gdy samorząd województwa wziął na siebie odpowiedzialność za utrzymanie miejskiej obwodnicy, która powstała przy udziale marszałkowskich środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wsparcie na realizację inwestycji przekazaliśmy też w 2016 i 2017 roku. Całkowitą wartość zadania oszacowano na 5,2 miliona złotych.

REKLAMA
(Beata Krzemińska - Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone