Zamknij

Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej Mrocza - Drzewianowo

20:43, 14.03.2018 | źródło: UMiG Mrocza
REKLAMA
Skomentuj
Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej Mrocza - Drzewianowo - fot. ps

6 lutego w Toruniu Gmina Mrocza podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej dla miejscowości: Mrocza – Chwałka – Słupówko – Wiele – Drzewianowo w Gminie Mrocza – etap II". Zadanie uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w miejscowościach Słupówko i Drzewianowo. Inwestycja stanowi drugi etap zadania. Realizacja pierwszego etapu zakończyła się w czerwcu 2015 roku, na który Gmina Mrocza otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.763.888,91 zł. 

Zakres inwestycji obejmuje budowę sieciowych tłoczni ścieków, tłoczni przydomowych, sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej oraz sieci wodociągowej. 

Obecnie w miejscowościach objętych projektem nie funkcjonuje sieć kanalizacji sanitarnej. W wyniku budowy nowej sieci kanalizacji sanitarnej, zwiększy się liczba ludności korzystająca z systemu oczyszczania ścieków zgodnego z dyrektywą dotyczącą ścieków komunalnych. Na terenie miejscowości Słupówko i Drzewianowo istnieje mocno wyeksploatowana sieć wodociągowa. W ramach projektu planowana jest częściowa wymiana sieci wodociągowej oraz spięcie sieci z centralną stacją uzdatniania wody, która mieści się w Mroczy. Pozwoli to na wyłączenie z eksploatacji mocno zużytej istniejącej hydroforni, która mieści się w Drzewianowie.

Długość wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej - 4,327 km

Długość przebudowanej sieci wodociągowej - 3,779 km

Wartość robót budowlanych oszacowano na podstawie kosztorysów inwestorskich i wynosi 3.878.793,38 zł brutto.

Wartość dofinansowania z EFRR  2 585 239,24 zł, co stanowi nie więcej niż 85% kosztów kwalifikowanych.

Planowany termin realizacji zadania ustalono na 24 czerwca 2019 r.

Obecnie trwa procedura związana z udzieleniem zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych.

REKLAMA
(źródło: UMiG Mrocza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone