Zamknij
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki w Nakle nad Notecią

14:29, 30.06.2019 | źródło: UMiG Nakło nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
fot. UMiG Nakło nad Notecią

W sobotę 29 czerwca Nakło nad Notecią odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Była to pierwsza wizyta Premiera RP w Gminie Nakło nad Notecią.

Pierwszym przystankiem było Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Tam na przybyłych gości czekała kustosz Anna Sergott, która przybliżyła szczegóły nt. aktualnej wystawy "Opowieść o mieście - wystawa z okazji 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią" oraz ekspozycji stałej. Premier był pod wrażeniem eksponatów, które zobaczył w nakielskim muzeum. W obecności Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Bożeny Borys-Szopy, Sekretarza Stanu w Kacelarii Prezesa Rady Ministrów - Łukasza Schreibera, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - Mikołaja Bogdanowicza i pozostałych zgromadzonych, Burmistrz Miasta i Gminy - Sławomir Napierała przekazał Premierowi pamiątkowego orła wykonanego z pyłku pszczelego.

Następnie Mateusz Morawiecki udał się na nakielski Rynek. Tam zobaczył ławeczkę Piłsudskiego oraz kolejną wystawę, znajdującą się od kilku dni w centrum Nakła nad Notecią - "Miasto Ludzie Wolność Nakło nad Notecia dawniej i dziś". Udzielił również krótkiego wywiadu nakielskiej rozgłośni Radio Nakło.

Kolejnym przystankiem na trasie Premiera RP był Paterek, a dokładniej Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. W maju br. został otwarty nowy budynek placówki, którego budowę wsparł m.in. Prezes Rady Ministrów. Inwestycja kosztowała 7,577 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków budżetu państwa stanowiło 2 mln zł.

Na trasie Premiera nie mogło zabraknąć również Potulic. Wizyta była okazją, by okazać hołd ofiarom niemieckiego obozu Potulice-Lebrechtsdorf. Premier w asyście ministrów - Bożeny Borys-Szopy i Łukasza Schreibera złożyli pod kamieniem pamiątkowym wiązankę kwiatów. Następnie goście udali się na potulicki cmentarz, gdzie spoczywają ci, którym nie było dane przetrwać gehenny niewoli.

Wizyta w Potulicach była ostatnim punktem wizyty Premiera RP w Gminie Nakło nad Notecią. Mateusz Morawiecki udał się w dalszą podróż po kraju. Burmistrz Sławomir Napierała spotkał się jeszcze tego dnia z ministrem Łukaszem Schreiberem, przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Wiśniewskim oraz radnym Mariuszem Skoczkiem w nakielskim Ratuszu.

(źródło: UMiG Nakło nad Notecią )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

2 0

Bardzo dobrze. Cieszę się że Pan Premier złożył taką wizytę. Dzięki temu bardzo dobrze zna sytuację w całym kraju bezpośrednio od ludzi. 20:15, 30.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone