Zamknij
REKLAMA

Jak ma wyglądać nakielski rynek?

19:16, 20.08.2019 | źródło: UMiG Nakło nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj
Jak ma wyglądać nakielski rynek?

Gmina Nakło nad Notecią planuję modernizację nakielskiego Rynku.

Co obejmować będzie modernizacja?

Głównym założeniem projektu jest podzielenie rynku na 3 funkcjonalne strefy. Do organizacji uroczystości okolicznościowych służyłaby strona wschodnia z pomnikiem. Część centralna z fontanną i zielenią przeznaczona byłaby do rekreacji i wypoczynku. Natomiast zachodnia strefa pełniłaby rolę powierzchni komercyjnej z kawiarenką.

W tym celu powstały 3 koncepty wizualizacji Rynku. Różnią się one stopniem ingerencji w istniejącą infrastrukturę. Projekty zakładają jedynie zmiany w płycie rynku oraz ciągów komunikacji w jego obrębie i nie obejmują remontu elewacji istniejących budynków.

Pierwsza koncepcja zakłada najmniejszą ingerencję w dotychczasową zabudowę rynku. Przewiduje się wymianę kostki brukowej na ciągach komunikacyjnych przy płycie rynku. Wyłączaniu z ruchu samochodowego ulegnie część zachodnia Rynku z przeznaczeniem na małą gastronomię i ruch pieszy. Obecna płyta rynku zostanie zachowana, a odnowiona zostanie zieleń.

Druga koncepcja zakłada głębszą ingerencję w dotychczasową zabudowę rynku i przewiduje wszystkie założenia wariantu I poszerzoną o nowy układ zieleni i elementy małej architektury w części centralnej rynku oraz dodanie ścieżek rowerowych w obrębie rynku.

Trzecia koncepcja przewiduje największe zmiany. Poza założeniami wariantu I i II zakłada maksymalne powiększenie rynku. W części południowej usunięte zostałyby postój taksówek oraz parking, które zmienią lokalizacje na sąsiednie ulice. W ich miejsce powstaną kawiarenki letnie oraz ciąg spacerowy z okazjonalnym przejazdem pojazdów komunalnych. W części północnej uległaby zmianie organizacja ruchu - ulica z ruchem jednokierunkowym. Przewiduje się także zmianę nawierzchni w części centralnej rynku oraz nowy układ zieleni i elementów małej architektury.


Chcielibyśmy, by jego ostateczny wygląd nakielskiego Rynku był wynikiem wspólnej decyzji Mieszkańców Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Dlatego też prosimy Cię o odpowiedź na pytanie w poniższej ankiecie. 

Ankieta do druku [8.3 MB] 

Wydrukowaną ankietę można przynieść do Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. 

(źródło: UMiG Nakło nad Notecią )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone