Zamknij
REKLAMA

Sępólno: BOWiD, Sportowa - prace postępują

09:52, 19.05.2020 | E.S
Skomentuj Sępólno: BOWiD, Sportowa - prace postępują - fot. Gmina Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

Do końca czerwca wyremontowane zostaną dwie kolejne drogi osiedlowe w Sępólnie Krajeńskim. Chodzi o ulicę Sportową oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Na obu tych odcinkach prace są już mocno zaawansowane.

Remontowane drogi do niedawna pokrywał asfalt. Kilkunastoletnia nawierzchnia była jednak tak zniszczona, że wymagała już gruntownego remontu. Niezbędna była także przebudowa tych ulic. Prace trwają od lutego. Pierwsze jej efekty już widać.

Ulica Sportowa ma już wykonane wszystkie nawierzchnie oprócz ostatniej nawierzchni asfaltowej. Pojawiły się ciągi pieszo-rowerowe, nowy asfalt jako podbudowa, a jeżeli chodzi o ulicę Bojowników i Wolność i Demokrację, to jest ona na etapie korytowania. Mamy tam też już częściowo wykonane chodniki oraz warstwę podbudowy – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wzdłuż remontowanych dróg powstaną też ścieżki rowerowe, które będą skomunikowane z traktem biegnącym wzdłuż ulicy Chojnickiej. Umożliwi to mieszkańcom bezpieczny dojazd do centrum miasta.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 2,3 mln zł. Połowę wartości zadania stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło i  fot.: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz