Zamknij
REKLAMA

Sępólno Krajeńskie skanalizowane w 100 procentach

10:05, 07.07.2020 | E.S
Skomentuj zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay
REKLAMA

Zakończyły się prace związane z budową kanalizacji w Sępólnie Krajeńskim. Od teraz całe miasto jest już przyłączone do sieci sanitarnej.

Nowa infrastruktura powstała w miejscach, w których dotąd jej nie było. Mieszkańcy tych rejonów miasta do niedawna korzystali ze zbiorników bezodpływowych, a nieczystości wywożono wozem asenizacyjnym. Teraz wszystkie ścieki płyną rurami wprost do oczyszczalni.

W ramach tego zadania wybudowano prawie 9 kilometrów sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej i tłocznej, w tym także przyłącza o długości ponad kilometra. Wszystko to spowodowało, że miasto jest praktycznie w stu procentach skanalizowane – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowa infrastruktura powstała w obrębie ulicy Chojnickiej, Radosnej, Niechorskiej, Rzecznej oraz na osiedlu Leśnym. Sieć zbudowano także na nowym osiedlu domków jednorodzinnych powstających przy drodze w kierunku Kawli. Inwestycja kosztowała 5,5 mln złotych. Sfinansowano ją z pożyczki z Funduszu Ochrony Środowiska.

źródło: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz