Zamknij
REKLAMA

Inwestycje drogowe w Gminie Sępólno - zobacz postęp prac

16:46, 17.09.2020 | UM Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

W Gminie Sępólno Krajeńskie rozpoczęto realizację kolejnych inwestycji drogowych. Tym razem są to odcinki budowane przy współudziale Funduszu Dróg Samorządowych. Ich łączna wartość to ponad 4 miliony złotych. Połowę zapłaci gmina, drugą połowę stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa.

Do wykonania są trzy ulice w mieście i jeden, dłuższy odcinek na obszarze wiejskim. Prace trwają już na ulicy Matejki i Bukowej. Niebawem ruszą też roboty na ulicy Bergera. Poza miastem do naprawy wyznaczono odcinek łączący miejscowości Niechorz i Komierówek. Dla mieszkańców obu tych wsi to także dojazd do drogi krajowej nr 25.

- Jeżeli chodzi o drogę Niechorz – Komierówek, to ten odcinek zostanie utwardzony asfaltem. Obecnie jest to droga gruntowa utwardzona tłuczniem. Przypomnę, że tamtędy jeździ też nasz transport wożący dzieci do szkół. Natomiast jeżeli chodzi o ulice miejskie, to tutaj utwardzimy je kostką polbrukową. Będą też nowe chodniki, nowe przejścia dla pieszych i nowe oznakowanie – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Prace na wszystkich wymienionych wyżej odcinkach zakończą się w pierwszej połowie przyszłego roku.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

grzybiarzgrzybiarz

2 0

kiedy remont drogi z Lutówka w kierunku St. Gronowa 17:57, 17.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz