Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Fundusz sołecki 2020

13:43, 18.09.2020 | E.S
Skomentuj fot. arch. e-krajna
REKLAMA

Ponad 600 tysięcy złotych na fundusz sołecki wyasygnuje w tym roku Gmina Sępólno Krajeńskie. Pieniądze trafią na wieś. O ich przeznaczeniu zdecydują sołtysi w porozumieniu z mieszkańcami.

Fundusz sołecki to coś w rodzaju lokalnego budżetu obywatelskiego. Każde z sołectw ma do dyspozycji określoną pulę pieniędzy. Jej wielkość jest zależna od ilości mieszkańców. W Gminie Sępólno Krajeńskie są to kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie.

Wybór przeznaczenia środków odbywa się na zebraniu wiejskim. Wszyscy mieszkańcy mają prawo uczestniczenia w tym zebraniu i zabierania głosu. Propozycje przedstawia Rada Sołecka, natomiast mieszkańcy w formie głosowania ją zatwierdzają, bądź odrzucają – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Za pieniądze z funduszu sołeckiego można realizować jedynie zadania, które są zadaniami własnymi gminy. Muszą one służyć też ogółowi mieszkańców. Najczęściej środki te są przeznaczane na remonty miejscowej infrastruktury, estetyzację wsi, budowę placów zabaw, doposażanie świetlic wiejskich lub urządzanie boisk sportowych. Z tych środków można także finansować lokalne festyny lub organizować szkolenia, warsztaty i treningi dla mieszkańców. Decyzje o podziale środków będą podjęte do końca września. W Gminie Sępólno Krajeńskie są 24 sołectwa.

źródło: Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz