Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Święto Miasta - będzie skromniej niż zwykle

08:57, 30.07.2021 | E.S
Skomentuj
REKLAMA

Bez koncertów gwiazd i bez dużych, wielotysięcznych imprez – takie w tym roku mają być Dni Sępólna Krajeńskiego. Nie oznacza to jednak, że nic się nie będzie działo. Miasto przygotowuje w zamian inne, równie ciekawe trakcje.

Pierwszą z nich będzie największy bęben świata. Stanie on 6 sierpnia w Krajna Parku przy sępoleńskim stadionie. Wszyscy chętni, którzy chcieliby na nim zagrać, muszą zjawić się tam przed godziną 15:00. Najpierw odbędą się warsztaty, a potem wszyscy wspólnie, w jednym rytmie, oznajmią otwarcie Dni Sępólna Krajeńskiego. Na bębnie – według zapewnień instruktorów – może zagrać jednocześnie ponad 100 osób.

Drugą nietypową atrakcją będzie Festiwal Światła. Jest to widowisko podczas którego zaprezentowane będą gigantyczne obrazy i animacje okolicznościowe. Zostaną one wyświetlone na elewacji kościoła Św. Bartłomieja. Całości towarzyszyć będzie muzyka. Ten niezwykły spektakl będzie można oglądać w sobotę – 14 sierpnia – w godzinach od 21:30 do 23:30.

- W tym roku pomysł na te nietypowe atrakcje wiąże się z tym, że nie można było zorganizować głównego koncertu, więc miasto pomyślało o czymś szczególnym, o czymś co zastąpi w jakimś sensie wydarzenie główne związane z dniami miasta. Myślę, że zarówno Festiwal Światła jak i super duży bęben dadzą dużo radości zarówno mieszkańcom jak i turystom – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Dni Sępólna Krajeńskiego odbywać się będą w dniach od 6 do 20 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Atrakcji przygotowanych na ten okres jest dużo więcej. Szczegółowe programy imprez publikowane są na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych sępoleńskich instytucji.

źródło; Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%