Zamknij

Sępólno: Nagroda Świętego Wawrzyńca wręczona

10:44, 11.08.2021 | E.S
Skomentuj Sępólno: Nagroda Świętego Wawrzyńca wręczona - fot. Gmina Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

Prowadząca w regionie sępoleńskim Stację Opieki Długoterminowej katolicka organizacja Caritas, została tegorocznym laureatem Nagrody Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Wniosek o przyznanie nagrody złożyła grupa 15 radnych Rady Miejskiej, przy poparciu stowarzyszenia „Dorośli Dzieciom" oraz grupy 269 mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie.

Ceremonii wręczenia statuetki świętego Wawrzyńca, co roku towarzyszy uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której przedstawiana jest między innymi działalność laureata. Stacja Opieki Długoterminowej w Sępólnie Krajeńskim działa od 2001 roku. Na przełomie 20 lat działalności z jej pomocy skorzystało około 600 mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Obecnie stacja opiekuje się średnio 20 osobami miesięcznie. Są to najczęściej pacjenci z udarem mózgu, chorobą Parkinsona oraz osoby po ciężkich wypadkach.

 

- Wszystkie stojące tu osoby, ale również te, których obecnie pośród nas nie ma, które również przysłużyły się do dobra i do wprowadzenia do niebieskich ogrodów, to właśnie anioły miłosierdzia. Żadne pieniądze, żadne gratulacje, żadna chwała, nie są w stanie zastąpić ciężkiej, trudnej, żmudnej, nie pracy, lecz służby i posługi. Te wyróżnione osoby są jak płaszcz okalający każdego potrzebującego - mówił dziękując pracownikom stacji opieki, ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas diecezji bydgoskiej.

 

Wyróżnieni podczas uroczystej gali otrzymali statuetkę oraz certyfikat potwierdzający przyznanie nagrody. Sępoleński Caritas jest już 21 laureatem tego wyróżnienia. Nagroda Świętego Wawrzyńca przyznawana jest raz w roku osobom lub instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji gminy lub swoją działalnością wspomogły jej rozwój. Wśród dotychczas wyróżnionych są między innymi samorządowcy, duchowni, sportowcy, działacze społeczni, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Gmina Sępólno Krajeńskie

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KibicKibic

4 26

Gratuluję i składam wyrazy uznania. Skorzystałem z Waszej pomocy wtedy, kiedy była ona potrzebna moim bliskim, za co serdecznie dziękuję. 20:30, 11.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

00070007

1 1

Zapomniales ze jak bedziesz potrzebowal to bedzie zmiana pokolen 02:02, 14.08.2021


ZbigiZbigi

22 1

Czy nagrodę wręczał może wybitny, poprzedni jej laureat, nijaki jadzia? 08:59, 13.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

13 1

A jadzia stoi wśród laureatów! 00:13, 15.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%